Vincente, co čeká vaši postavu v seriálu Jedna rodina?

Jsem nová postava. Bude to takový "trouble maker", který se všem pokusí všechno zkazit. Takový Grinch, když jsou ty Vánoce. Má to i kouzlo v tom, že má k tomu své důvody, je to hezky komplikovaná postava. Hrozně se těším, až ji budu moct ukázat divákům.

Zdroj: VLM

Budete mít pletky s nějakou ženou, která tam už hraje?

Ano, budu mít zajímavou zápletku se Sarou Sandevou, se kterou budeme mít milostnou zápletku. My jsme se tomu strašně smáli, protože se Sarou máme nějaké rodinné pletky. Kde bychom se my dva mohli potkat než v seriálu Jedna rodina. Ale ona je úžasná, studovali jsme spolu na konzervatoři.

Když jste zmínil Saru, vy s ní vycházíte kamarádsky? Vím, že tam ty rodinné vztahy jsou trošku nemile propletené.

My jsme se Sarou primárně kamarádi. Známe se desítky let, takže jsme se znali dávno předtím, než vzniklo jakékoliv extempore. Ale ono je to všechno tak přinafouklé, přitom ty věci jsou tak mírné, že nemáme vůbec žádný problém.

Takže kdybyste potkal Jakuba Prachaře, budete s ním v pohodě?

Samozřejmě. Vždyť já jsem strýc jeho dítěte. Nemám jediný důvod s ním nebýt v pohodě. Kuba je hrozně fajn kluk, Sara je úžasná holka. Mám je všechny hrozně rád.

Blíží se Vánoce a vy máte velkou rodinu. Vejdete se vůbec k tomu štědrovečernímu stolu?

My je tento rok budeme mít trošku rozkouskované, protože jedna část rodiny jede na Vánoce do Rakouska. Jedeme poprvé mimo Česko, říkali jsme si, že jak je nás hrozně moc, tak máma to vždy strašně oddře. Musí vařit pro tolik dětí, musí toho dělat hrozně moc, proto jsme se domluvili, že si to uděláme příjemné a nebudeme nic vařit. Jsme zvědaví, jaké to bude, ale těším se na to, že nebude muset nikdo nic dělat.

Takže nebudete dodržovat ani žádné tradice?

Jsem z toho trošku nešťastný, protože bych nejradši měl všechny pohromadě doma a držel tu tradici. Mám pořád jednu část v sobě, která stále zůstává dítětem. A jakékoliv tříštění s tou dospělostí mi to vnitřní dítě zabíjí. Já bych ho chtěl udržet, takže pro mě je to těžší sousto, ale ostatní se na to těší. A já se těším na to, že budu s nimi, a je mi jedno, kde budu.

Máte mezi sebou v rodině domluvu, kolik si dáte dárků, nebo limity, kolik musí stát?

Máme domluvu, že si nedáme žádné dárky. Pak se to vždycky poruší. Naštěstí to poruší všichni. Nestane se nikdy, že by to někdo dodržel, a nikomu nic nedal. Jsou to takové plaché, zbytečné kecy, které si vždycky dáváme před Vánoci, že budeme skromní, nikomu nebudeme nic dávat a pak stejně dáme nesmyslné dárky, které nikdo nepotřebuje. Nebo za peníze, které nemáme.

Co byste si přál najít pod vánočním stromečkem?

Přál bych si klid. Přál bych si, aby se pod tím vánočním stromečkem nikdo nehádal. To je to jediné, co já potřebuji. Všem dávám dárek v tom, že se snažím tady ty hádky umírnit.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články