Kdo vás přivedl k bojovým uměním?

Rodiče chtěli, abych dělala něco, čím se ubráním. Nejprve jsem chodila na aikido. To mě ale moc nechytlo. Hodně se tam klanělo nějakému fousatému chlapovi na obraze, taky se musela pořád učit japonština…. Tak jsem potom přešla k boxu. Tam už to bylo lepší. Když jsem poprvé soutěžila, box mě opravdu chytil. Asi proto, že jsem vyhrála.

Jaké bojové sporty dnes děláte? 

Především MMA a tam je spousta bojových sportů. Takže teď už také dělám kickbox, grappling, džu-džitsu a nedávno jsem byla poprvé na soutěži v combat džu-džitsu.

Je v MMA skutečně dovoleno vše?

Všechno tam povoleno není. V některých soutěžích, hlavně těch amatérských, není třeba povoleno kopání kolenem a lokty do hlavy, jindy se zase nesmí dupat patou po nártu. Někde se nesmí shora bouchat loktem do hlavy, jinde zase může… Vždy je zakázáno rotovat hlavou, aby se nezlomil vaz, a bouchat do zátylku. Není to jednoduché a musí se u toho přemýšlet.

Přihlásila jste se do soutěže Miss ČR. Jak to jde dohromady se „zápasnicí“? 

Vyhecovali mě k tomu kamarádi s tím, že jsem hezká a že bych to měla zkusit, protože by tam rádi viděli i někoho jiného než jen modelky a manekýnky. Taky jsem si chtěla vyzkoušet něco více holčičího. Občas jsem pózovala při focení a docela se mi to líbilo. Není špatné dělat občas něco jiného než jen zápasení.

Změnilo to, že jste byla mezi finalistkami, váš život? 

Ano, moc. Hodně jsem se naučila – jak chodit, mluvit, pózovat. Taky jsem dostala hodně nabídek na focení a natáčení. Bohužel teď mám tolik zápasů a soutěží, že na to není moc času, ale určitě se chci věnovat i modelingu.

Před časem jste utrpěla vážný úraz, když vás srazilo auto. Nepřemýšlela jste poté, že bojového sportu necháte?

Naopak, pomohl mi. Díky němu jsem měla daleko menší následky i zotavení bylo rychlejší. Věděla jsem, že budu pokračovat. Lékaři sice měli jiný názor, ale já jsem tvrdohlavá. Do klece jsem se dostala rychle a za deset měsíců jsem na ME v MMA vyhrála zlato v disciplíně striking. 

Jaké jsou vaše plány pro letošní rok?

Profesionální zápasy nemůžu prozradit. Budu ale jezdit i po soutěžích. Ráda bych se taky vrátila do Izraele, kde jsem se stala mistryní v grapplingu a moc se mi tam líbí. 

Zdroj: časopis Glanc

Související články