Jsme na premiéře filmu Bod obnovy, což je po letech české sci-fi. Koho tam hrajete?

Ve filmu hraji agenta Mansfelda, jenž je agentem jedné federální služby. Je to hlavní antagonista hlavní hrdinky, kterou hraje Andrea Mohelová. Je to ambivalentní postava a nechci prozrazovat děj. Užil jsem si hodně akčních a střílecích scén, rvaček, protože to je akční sci-fi.

Zdroj: VLM

Měl jste dabléra, který vás zastoupil v akčních scénách?

Já ne, protože já jsem takové věci, které by bylo potřeba dublovat, netočil. Máme tam velkou rvačku s Matějem Hádkem a s Andreou, to jsme asi dva dny zkoušeli. Byli jsme i na lokaci před natáčím, kde jsme s kaskadéry zkoušeli veškerou tu choreografii. Vím, že Andrea, možná i Matěj, v nějakých scénách dabléry mají, když padali do vody, skákali, tak to bylo nutné.

Ten film vyžadoval docela kondici. Cvičil jste předtím víc? Z filmu Zátopek už víme, že kondici máte.

Co si budeme povídat, ta kondice šla dolů. Když to pravidelně neudržujete, jde to těžce nahoru a pak rychle dolů. Ale myslím, že my, herci, se celkem musíme udržovat v kondici. Pro některou roli víc, Zátopek byl extrém, pro některou méně. Tady ta role nebyla na kondici až tak náročná, abych řekl pravdu. Ale na zkoušky fyzických akcí musíte pořád myslet a rozprostřít si váš režim.

Sci-fi se mezi filmy moc netočí, někde jsem dokonce četla, že Bod obnovy je až po šedesáti letech snímek takového žánru. Myslíte si, že české diváctvo je na to připravené?

Myslím si, že po tom žízní, že jsou po tom hladoví.

Vy sám vyhledáváte sci-fi?

Přiznám se úplně upřímně, že vlastně ne, nebo nevyhledával jsem. Moje seznámení s režisérem Robertem Hlozem mi otevřelo dveře světa sci-fi. Nikdy jsem nebyl fanouškem sci-fi komiksů, literatury či filmů. Teď to vnímám jako výzvu se do toho světa podívat. Ono to není jen o akčnosti, intergalaktických válkách, ale je to často i filozofie, která se točí kolem otázky "co by", "kdyby", morálních otázek, když lidi budou disponovat tím a tím, co se může stát. To se v tomto filmu také děje.

Vy věříte v nadpřirozeno?

Jo. Nevím, jestli bych to nazval nadpřirozenem. Pro to je strašně moc termínů. Ale chápu, co myslíte. Každý ten termín zavání určitým škatulkováním. Je to strašně těžké popsat, jestli nadpřirozeno, Bůh, vesmír, všehomíra, jsoucno, je toho mnoho. Každý z nás tíhne k nějakému tomu slovu, ale rozhodně si myslím, že se život neodehrává jenom tady na Zemi, o tom jsem přesvědčený.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články