Jste novým kostýmním výtvarníkem StarDance. Jak jste se k tomuto pořadu dostal?

Byl jsem osloven, abych se přihlásil do výběrového řízení. Takže jsem splnil podmínky výběrového řízení. Tu práci jsem odevzdal, pak jsem byl pozván na osobní schůzku. To výběrové řízení zahrnovaly návrhy, koncepci, jak bych letošní StarDance viděl, a návrh na kostýmy, kdybych je dělal já. Když jsem to odeslal, tak jsem to ze sebe vypustil. Říkal jsem si, že buď to vyjde, nebo nevyjde. Říkal jsem si, že to bude dělat někdo jako Osmany Laffita. Vůbec by mě nenapadlo, že bych mohl vyhrát já. Když mi zavolali, že mě přijali, úplně se mi zatajil dech, protože to bylo překvapení a velká radost.

Zdroj: VLM

Co prvního vás napadlo, když jste se dozvěděl, že jste tu práci dostal?

Zachvátila mě panika, jak se to všechno stihne, že je to hodně narychlo. Aby to všechno bylo v pořádku, aby se ti tanečníci v tom dobře cítili, aby to bylo nazdobeno kameny. Je to hodně práce, kterou si nedokážete ani představit.

Jak to stíháte?

Snažím se předvídat. Mám za sebou výborný tým lidí, který umí ty kostýmy skvěle zpracovat. Je skvělé, že nemusím nikoho učit, jak se šije taneční kostým. Jak má být střižený rukáv, jak má být střih kalhotek, aby se nezařezávaly. Při zkouškách už je ten kostým skoro celý hotový.

Co všechno musíte stihnout ten den před živým přenosem?

Je to pro mě stresující, protože je to pro mě poprvé. Je to, jako bych měl jít každý týden k maturitě. Takový ten pocit, jak máte stažený žaludek, aby vám nepraskl zip, neodletěly kameny, aby na tom nikdo neuklouzl či neupadla ozdoba z účesu. Aby prostě všechno klaplo, přece jen je to přímý přenos, nemůžeme to stopnout a jít znovu. Ten adrenalin mě pohání dál.

Myslím, že si užiji až ten poslední díl, když ty kostýmy sem přijedou a jsou hotové. Takže bych měl být teoreticky v klidu. Jak jsou na tom ramínku, tanečníci si je obléknou a už by se nemělo nic řešit, protože je to několikrát vyzkoušené, nazdobené, sedí to a zkoušel se v tom i nějaký pohyb. Ale nezkoušelo se to na parketu v té celkové choreografii. Měl bych být v klidu, ale prostě nejsem, protože jsem sám bývalý tanečník, vím, co se všechno může stát. Proto se snažím předvídat, co by se tam mohlo stát. Je to pro mě nekonečný proces, který mi stále jede v hlavě, aby se něco nestalo.

Spoustu těch kostýmů pro tanečnice je hodně vyzývavých. Co děláte pro to, aby nevykoukla bradavka, rozkrok, kalhotky?

Jsou tajemství, která nebudu prozrazovat. Používáme různé podlepovací technologie, lepící manévry. Ale ten kostým je opravdu šitý na míru a těm děvčatům tak sedí, že se nemůže stát, že by vykouklo něco, co by nemělo.

Tanečnice prý mají po celou dobu StarDance jedny taneční boty. Není to pro vás omezující?

Máme na boty sponzora. Každý pár vyfasoval jedny boty na latinu a jeden pár na standardní tanec. Ale jsou i tanečnice jako třeba Ivanka Chýlková, která si koupila ještě jedny boty na standardní tance, aby je neměla okopané a na parketu byly hezké. Nebo Tereza Mašková si koupila teď do druhého kola, kde má černé krajkové šaty s kameny, černé boty s kamínky. Účinkující si mohou koupit boty dle konzultace a dle kostýmů, aby to byl hezký celkový vizuální balíček. Ale jinak boty mají od sponzora.

Chystáte pro diváky překvapení?

Ano, chystáme překvapení, ale to nemohu prozradit. Když to řeknu, tak to každý pozná, ale budou se dít zázraky a kouzla.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články