Máme tu léto a s tím i sluníčko, jehož paprsky mají sílu. Máme používat SPF? A jaké?

SPF používejte určitě. Svým klientům neříkám organické či neorganické, každý má svou preferenci. Nicméně pokud budete trávit čas venku, tak ho používejte určitě. Důležitá je i aplikace. Pokud pojedete na celodenní výlet, je nutné přípravek nanášet každé dvě hodiny.

Zdroj: VLM

Jsou rozdíly mezi přípravky s SPF?

Každá značka má nějakou svou formuli. Někteří experti tvrdí, že ty levnější jsou méně kvalitní SPF a mohou způsobovat akné. Ale ta novodobá kosmetologie nám pomáhá vytvářet šetrné přípravky, abyste je mohli používat každý den, aby nepřemašťovaly pokožku a nezpůsobovaly akné.

Opravdu je nutné používat ochranný faktor číslo 50? Nemůžeme používat nižší, abychom se aspoň trochu opálili?

Pokud jedete v letních měsících k moři a celý den budete na ostrém sluníčku, tak bych pod SPF 50 nešel. Na to běžné užívání, pokud chodíte třeba do kanceláře nebo prostě na běžný den, stačí vám SPF 30. Některým klientům stačí i jen 15, ale my jsme radši, když jsme v bezpečné hranici. Tudíž SPF 30 a výš.

A co krémy s ochranou, které v sobě mají třeba BB odstín? Ochrání nás tolik, co klasický krém?

Záleží na tom, jakou mají UV ochranu. Pokud mají ochranu 30, což většinou BB a CC krémy mají, tak vám to pleť ochrání. Nelze ale počítat, že to bude fungovat celý den. Je doporučeno reaplikovat.

Jak je to v létě s návštěvami kosmetických salónů? Můžeme chodit na různé procedury, nebo se to nedoporučuje?

Klienti často slyší mýty, že v létě bychom neměli chodit na intenzivní procedury nebo používat kyselinky. Ale pokud jste už na tuto péči adaptovaní a používáte ji, tak proč byste ji vysazovali? Je důležité mít tu péči naučenou.

Zdroj: iGlanc.cz, Petr Zach – pleťový terapeut, lektor

Související články