Sagvan Tofi

"Miluji vánoční zvyky. Říkal jsem, že věřím na Ježíška, dále věřím, že všechny ty pověry a tradice přináší na chvíli vysvobození od toho světa, který je okolo nás. Zdá se mi, že náš všechny straší nemocemi, válkami a krizemi, tak je hezké si na chvíli od toho odpočinout a mít čistou hlavu. Na Vánoce nedám dopustit, mám rád všechny tradice."

Zdroj: VLM

Monika Bagárová

"Asi nemáme tradice, co bychom dělali. Ale je to u nás klasika. Na Štědrý den ráno vstaneme, začneme připravovat věci na večeři, balíme řízky, připravíme salát. Dáme ho pěkně vychladit, aby byl dobrý a dobře chutnal. Společně ho dochucujeme, takže se celá rodina motá v kuchyni. Do toho máme vždycky puštěnou dobrou hudbu. Pak jdeme na procházku, vrátíme se, chystáme se a prostě pohoda."

Michaela Tomešová

"Miluji veškeré tradice, jsem jejich fanoušek. Takže krájíme jablíčko, než jsem se vdala, házela jsem pantoflem, šupinka pod talířek, koruna pod talířek. Zlaté prasátko už úplně nedodržuji, protože se ráda přejím. Miluji veškeré tradice."

Tamara Klusová

"Já držím i zlaté prasátko. Samozřejmě pečeme cukroví, zdobíme vánoční stromeček, děláme výzdobu, lejeme olovo. Samozřejmě koukáme na pohádky v pyžamech a jíme bramborový salát. Po kilech."

Václav Neužil

"Vánoce mám rád kvůli tomu, že se sejdeme celá rodina, jsem rád ve velké rodině, když je tam víc generací. Jsem ten typ, co to miluje, když jste někde v teple, rozdáte si dárky, pak mlsáte a povídáte si. To mám rád. Ale ten předvánoční shon, ta příprava na to, nejsem na to typ, co by to prožíval. Tři dny před Vánoci půjdu koupit všechny dárky."

Zdroj: iGlanc.cz

Související články