Momentálně vás můžeme vidět ve druhé řadě seriálu Osada.

Do Osady jsem dorazila jako pomyslná partnerka Michala Fraňka, s níž se seznámil na psychologickém kurzu. Ale to, že je jeho partnerka, si myslí jen ona. V Osadě trochu zamíchá kartami na všech frontách, možná se překvapivě spřátelí i tam, kde by to diváci nečekali. (smích)

Nedávno jste dotočila romantický film Lítá v tom, v němž hrajete opět pár s Kryštofem Hádkem, stejně jako v seriálu Volha.

Ve Volze jsem hrála jeho druhou ženu, která mu docela zatápí. Takovou vypočítavou mršku, která pořád něco chce, a když to dostane, vymyslí si zase něco jiného. Skvěle jsme si sedli a byla jsem moc ráda, že se opět můžeme potkat před kamerou ve filmu Lítá v tom. Kryštof hraje čtyřicátníka, který se zajímá o vesmír a spoustu dalších věcí, kvůli nimž nemá čas najít si přítelkyni. Až když jeho maminka vysloví přání, že než umře, protože je vážně nemocná, chtěla by se dožít vnoučat, dostane nápad. Osloví mě coby těhotnou sousedku Natálii, abych hrála jeho přítelkyni. Jenže tahle lež na sebe pak nabalí další lži a vznikne celá řada nedorozumění.

Opět hrajete těhotnou?

Těhotnou už jsem hrála i ve filmu Střídavka. Vtipné je, že jsem v obou filmech nosila stejné těhotenské břicho, tedy od kostymérek ušitou vycpávku. Ve Střídavce jsem byla těhotná jen část filmu, tady téměř celý. Je zajímavé, jak vás taková součást kostýmu ovlivní. Jakmile jsem si břicho oblékla, hned jsem si připadala jinak. Břicho jsem si pořád hladila a držela, abych se do něj třeba neuhodila. Natálie je bývalá striptérka, takže má poněkud jadrnější slovník. Mluvím tu slovensky, což je pro mě přece jen jednodušší, i když jsem zvyklá hrát běžně v češtině. A mluvím tu hodně hovorově, tak běžně nemluvím, a dost jsem si to užívala. Je zajímavé, že v českých filmech a seriálech mluví herci většinou hodně civilně, kdežto filmová slovenština je mnohem formálnější a hovorová mluva se do filmu dostane jen málokdy. Natálie je na začátku docela ztřeštěná, má hodně výstřední vizáž, nosí růžové příčesky a podobně… Byla to zábava.

Natálie vlastně udělala sice bláznivý, ale dobrý skutek. Udělala jste někdy něco obdobného?

V životě jsem udělala hodně zvláštních rozhodnutí, a pak se ukázalo, že byla správná. Jsem dost spontánní a intuitivní, a když už se nějak rozhodnu, jdu si za tím. Konám emocionálně, a pak si k rozhodnutí doplním reálný základ. Dřív jsem měla tendence jít proti té intuici, ale nakonec se většinou ukázalo, že to, co jsem podvědomě vnímala, bylo správně. A já si ublížila jen proto, že jsem chtěla intuici přetlačit rozumem.

Funguje ta intuice i na vztahy?

Funguje zákon přitažlivosti, co člověk vyzařuje, to si do života přitáhne. Nebo jakou lekci potřebuje zažít, ta mu do života přijde. Důležité je, umět to rozklíčovat a správně se k situaci postavit. Někdy si musíme zažít i to, co bychom ani nechtěli, ale zkušenost je pro nás důležitá. Otázka je, jestli se z ní člověk poučí. Například já chyby neopakuju dvakrát. Udělám je tak čtyřikrát, pětkrát až šestkrát, abych si byla jistá. (smích)

U nás jste pro tuto chvíli dotočila, ale na Slovensku natáčíte seriál Dunaj, k vašim službám, což je obdoba české Zlaté labutě.

Hraju zde prodavačku Kláru, u vás se ta postava jmenuje Bára a ztvárňuje ji Marta Dancingerová. Klára mě moc baví, má několik rovin. Je to holka z ulice, zlodějka, měla špatný životní start, ale není zlý člověk. Baví mě, jak je drzá, ale má správně nastavené hodnoty, jak je životaschopná. Překvapilo mě, že na seriál se dívají různé kategorie diváků. Natáčeli jsme s jednou přestávkou celé léto. Měla jsem docela náročný rok, natáčela jsem hodně v Česku, teď se budu kvůli Dunaji držet spíš v Bratislavě. V lednu jsme taky natočili část filmu Love 2, zbytek se bude dotáčet někdy před Vánoci v Thajsku. Bylo zajímavé potkat se s herci a se štábem po třinácti letech od prvního filmu.

Zdroj: Youtube

Takže jste pořád na cestách mezi Českem a Slovenskem?

Ano, a nevadí mi to. V obou zemích mám zázemí. Mám ráda, když je práce hodně pestrá. I když někdy už cítím, že je fajn zůstat chvíli na jednom místě, tak se o to snažím. Miluju cestování, po náročné práci ráda někam vyrazím, abych si odpočinula. Mám ráda jak čas, kdy jsem mezi lidmi, tak i ten, kdy jsem jen sama. Jsou chvíle, kdy se ani nechci s nikým vidět, chci být sama a poslouchat hudbu nebo být úplně v tichu. Pro někoho jsem možná v takových chvílích až lehký asociál, ale pro mě je to způsob psychohygieny. Totéž čtení. Často nejsem schopná ani číst, mám pak pocit, jako bych pracovala. Nejraději čtu, když jsem jinde než tam, kde se učím texty – což znamená na dovolené. Seberu se a vyrazím klidně na tři týdny pryč. Byla jsem takhle na Tenerife, vracívám se na Srí Lanku, mám procestovanou Asii. Cestování je můj ideální odpočinek. A cestuju klidně i sama.

Nebojíte se?

Nevydávám se do džungle nebo do míst, kde by mi mohlo hrozit nebezpečí. Zajistím si dopředu na několik dnů ubytování a pak se na místě rozhodnu, kam se vydám dál. Není moc lidí, se kterými si při cestování naprosto sednete. Nebyla bych schopná cestovat s nějakou skupinou. Jezdívám s jednou kamarádkou, jen je těžké skloubit naše volné dny. Jednou jsem zkusila jet sama a zjistila jsem, že to taky jde. Klidně třeba týden nebo víc jen ležím na pláži, plavu, čtu si, poslouchám hudbu. Líbí se mi, že nic nemusím, a hlavně že nemusím s nikým ladit své představy a plány. Přes rok mám vzruchů dost. I když člověk se samozřejmě mění. Před takovými deseti lety jsem byla hodně jiná. Mám pocit, že teď žiju nejlepší rok svého života. Jsem šťastná v osobním životě, jsem zdravá, mám krásnou práci, dělám to, co mě baví a naplňuje, a mám kolem sebe lidi, kteří mě dělají šťastnou. Ano, jsou dny, které se moc nevyvedou, ale to je v pořádku, i ty si člověk musí prožít a jít zase dál. Jsem zamilovaná do života. (smích)

Kristína Svarinská

  • Narodila se 14. května 1989 v Bratislavě, vystudovala jazykové gymnázium.
  • Před kamerou stála poprvé v jedenácti letech ve filmu Dážď padá na naše duše.
  • Má starší sestru, která má castingovou agenturu, a staršího bratra, který provozuje eventovou agenturu.
  • Viděli jsme ji v českých filmech 10 pravidel jak sbalit holku, Bezva ženská na krku, Teroristka, Srdce na dlani, Střídavka, v seriálech Ohnivý kuře, Znamení koně, Milenky, Volha, Osada a dalších.

Zdroj: časopis TV Pohoda

Související články