Petro, měla jste někdy taky choutky "opustit" rodinu a odpočinout si jako hlavní hrdinka ve filmu Matka v trapu?

Myslím si, že to slovo opustit je příliš silné na to, abych řekla, že jsem měla touhu opustit rodinu. To ne. Navíc moje děti jsou mnohem menší než děti mojí postavy. Takže je to asi trochu jiné, když doma máte puberťáky, než když doma máte doma dvouleté miminko. Takže takovou touhu jsem neměla, ale třeba na dvě hodiny za sebou zabouchnout dveře a jít se vyvětrat, tak tuhle potřebu jsem už měla. Párkrát jsem to již udělala, že jsem řekla, že musím na chvíli ven, abych získala zase nadhled. A co scházím schody, už se dívám na fotky svých dětí a stýská se mi.

Zdroj: VLM

Na vyčistění hlavy vám pomáhá jen procházka, nebo máte i jiný recept?

Procházka je skvělá. Je velice důležité změnit prostředí aspoň na chvíli. Příroda je na to nejlepší. I ta rodina pak funguje jinak, když jste nakumulovaní v jednom bytě, energie tam prostě lítají, a když jdete do lesa, je to vše hned krásné.

Vím, že máte malé děti, ale připravujete se už na příchod puberty?

Někdy si říkám, že už to přichází. Takže jednou za čas mi to cinkne, co asi bude za těch pár let, ale snažím se žít to, co zrovna je. Přijde mi zbytečné na to myslet dopředu. Stejně nic nevymyslíme a bude to úplně jinak, než si člověk představuje.

Máte vytouženou roli?

Jsem ráda překvapovaná. Co se týče divadelních rolí, přišla mi i role, kterou jsem si toužila zahrát, tak to pak nebyl až takový zážitek jako role, o které jsem vůbec netušila, že může přijít. Celý tým byl tak skvělý, všechno si to sedlo, že z toho byl zážitek. Nechávám to vesmíru, že mi přihraje to, co má přijít.

Nebojíte se, že budete zaškatulkovaná jako herečka z komedií?

V poslední době už asi jsem zaškatulkovaná, ale nebojím se toho. Mám pár nabídek, které z toho vybočují, takže malinko se to střídá. U filmových rolí je to většinou tento žánr, ale myslím si, že i věkem se přehrávám do úplně jiných rolí.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články