Ondřeji, vy jste napsal hudbu a text k novému seriálu To se vysvětlí, soudruzi. Jak se vám tvořilo pro období z minulého režimu?

Psalo se mi to hezky. Jen vás v té otázce upravím. Napsal jsem text pouze k písničkám, aby to nepůsobilo, že jsem napsal scénář. To má na svědomí vynikající Miro Šifra. Psalo se to úžasně. Byla to obrovská radost, protože to dělali zkušení, poučení kluci. Je z toho cítit obrovská radost, s jakou to dělali. A zároveň i z těch herců. Takže dostat takovýto materiál do ruky, to je skoro až paranormální jev. Dělat pro to hudbu je obrovská zábava.

Zdroj: VLM

Kde jste se inspiroval?

Inspiruji se vždycky, všude a pořád. Můj profesor na Ježkově konzervatoři mi říkal, že inspirace neexistuje, že je to výmluva lenivých skladatelů. Trošku mu dávám za pravdu, protože si myslím, že když člověk vnímá okolní svět výrazně, poslouchá lidi, co říkají, dívá se na to, co se kolem něj děje, tak se inspiruje prakticky pořád. Pak stačí sednout k pianu a ono to tam nějak spadne.

Někteří hudebníci říkají, že se jim dobře skládá, když se jim zrovna nedaří dobře, když mají deprese. Jak to máte vy?

To jsme právě u toho, to je ta výmluva. Výmluva těch lenochů, že potřebují mít nějaký důvod, aby mohli skládat. Jsem rád, že to teče. A když to neteče, tak to neteče. Neznásilňuji to.

Když se vrátím k tomu seriálu, který je o paranormálních jevech. Věříte, že něco ve vesmíru existuje a nejsme tu sami?

Upřímně. Bylo by to dost zoufalé tomu nevěřit a troufalé věřit tomu, že jsme tady jen sami. Nejde jenom o ty galaxie nebo celý obrovský vesmír, který je naprosto neprobádaný. Nemáme ponětí, co je někde dál. Kolikrát mi přijde existence na této planetě až směšná, protože řešíme samé zbytečnosti. Když se člověk od toho oprostí a připomene si, že jsme jen kulička uprostřed prázdnoty. Na druhou stranu, jak to tady na tiskové konferenci zaznělo, že si z nás mimozemšťani udělali ZOO a teď si nás pozorují, koukají, jak malicherné problémy řešíme.

V co ještě věříte?

Věřím v lásku a ve svobodu. To jsou zásadní hodnoty, které mám v sobě, a ctím je.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články