Před dvěma lety jsme spolu mluvily hlavně o tom, že trio 3v1 rozjelo merch, že už je to velká firma, což nese nové výzvy… A teď je vše jinak, vaše spolupráce skončila...

Tenkrát jsme s Marťou a Verčou ještě vysílaly v rádiu, jezdily besedy, ještě jsme jako 3v1 něco tvořily. Je ale normální, že když máte rodinu a k tomu svoje aktivity, dochází vám jak dech, tak čas. Takže to tak nějak postupně všechno začalo přirozeně pohasínat. 

Minulý rok jste rádio opustily, zůstal jenom merch.

Ano, cítily jsme všechny, že už jsme, jak my říkáme, „vyčáchlý“. Posluchači to možná ani tak nepoznali, ale my to cítily – únavu materiálu po sedmi letech vysílání. A tak jsme si daly pauzu. Na neurčito. Já pak hodila vidle i do našeho merche. My jsme měly merch postavený na našich videích a hláškách a ty najednou nebyly. Merch mi tak dál nedával smysl. Holkám jo, což je naprosto v pořádku. Tak jsem šla pryč a holky jedou dál. Samozřejmě jsem čekala, že okolo našeho rozpadu bude mediální haló…

A bylo! Všude psali, že jste se s holkama pohádaly. Jak to bylo doopravdy?

Psali, co chtěli. S holkama jsme to spolu táhly dvanáct let a nic přece netrvá věčně. Dovolila jsem si jít vlastní cestou stejně, jako v životě už tolikrát. S Veru a Marťou se dál kamarádíme, jenom s tím rozdílem, že se vidíme, když chceme, ne když musíme. A bavíme se o nás, a ne o práci. Všecko je, jak má být, i když třeba lidi zvenčí to vidí jinak.

O dům dál jsi přehodila výhybku…

Potřebovala jsem rozjet Radovana – můj vlastní nadační fond, protože jsem cítila, že se chci věnovat více charitě. Samozřejmě mi občas přijdou nějaký komentáře jakože: „Dřív s tebou byla větší prdel“ a podobně. Přitom to není pravda, jsem pořád stejně nudná. (smích)

Vaši fanoušci, co vím, měli pocit, že jste skončily v nejlepším a bude jim to chybět.

To je otázka pohledu, no. Jak říkám, s holkama jsme cítily, že „ten vůz už jel“. Ale třeba není všem dnům konec. 

Váš pracovní rozchod hodně řešil bulvár, zatímco vy jste diplomaticky mlčely. Jak jsi tohle období prožívala?

Právě, že jsme věděly, že se v tom budou media hrabat a jakákoli informace navíc pro ně bude jen další „žrádlo“. To jsme jim házet nechtěly, spíš jsme to nechávaly volně plynout. Přišlo nám to vlastně celé bizarní. Vždyť lidi normálně odcházejí z muzikálů, kapel, projektů, je to přirozený, je to jen život.  

Zdroj: časopis Glanc

Související články