Martho, sešly jsme se ráno ve Stromovce. Co jste stihla zatím zvládnout?

Není toho zas tak moc. Ráno jsem dítě odvedla do školky a pak jsem vyřizovala agendu, což je věc, na kterou jsem špatná. Mám knedlík v krku ze všech těch nevyřízených mailů, zpráv a vždy se snažím aspoň trochu z toho odkrojit. Hlavu jsem si ještě umyla! To se mi taky nepodaří vždycky.

Zdroj: VLM

Mohla byste čtenářkám, které mají také kudrnaté vlasy, prozradit, jak se o ně staráte?

Díky své úžasné kadeřnici jsem si oblíbila speciální vlasovou kosmetiku. Jak mám ty vlasy kudrnatější, tak je mám sušší, proto to není každodenní péče. Vlasy si myju jednou za čtyři dny, protože se ty vlasy nemastí. Vždycky si je jen něčím namačkám a nechám je uschnout.

Čím je pročesáváte?

Je to velký vopruz. Moje dcera má ještě kudrnatější vlasy než já a musím říct, že ta rána jsou někdy opravdu pekelná. Děje se to, že si je ani jedna z nás moc nečešeme. Rozčešu si je jen před mytím kartáčem s krátkými štětinkami, jinak je nechávám být. Ať si dělají, co chtějí! Už si asi zvykly, protože už mě moc netrápí.

Jak ráno pečujete o pleť? Máte speciální rituál?

Moje tvář mě živí, tak se jí snažím dopřát péči. Nebylo tomu tak vždycky. Bylo poměrně dlouhé období v mém životě, kdy jsem se tak maximálně umyla teplou vodou. Nemám toho moc, ale každé ráno i každý večer si ji umývám čistím mycím gelem. Používám korejskou kosmetiku. Zjistila jsem, že Korejci jsou absolutně špičkoví v péči o pleť, hrozně mi to vyhovuje. Po mycím gelu si dám toner, takovou vodičku naplácám, na to dám krém a to je vše. A když je slunce, tak se mažu slunečním krémem.

Na premiéře filmu Úsvit jste byla nádherně oblečená. Radíte se s odborníky?

Děkuji, to jsem ráda, bylo to na poslední chvíli. Mám veliké štěstí, že ke mně přichází lidi, které mám ráda a kteří, doufám, mají rádi mě, se kterými si rozumím a v těchto oblastech s nimi spolupracuji. Už dlouhou dobu kamarádím a pracuji s Radkou Sirkovou a Aničkou Tuškovou, které mají spolu značku Chatty. Radka je zároveň stylistka, takže buď pro mě holky šijí šaty na míru, na kterých společně pracujeme a je to naše kreativní práce nebo mi vyberou šaty. To byl i případ Úsvitu.

Když se vrátím ještě k té péči o pleť. Jaký máte názor na estetické úpravy zevnějšku?

To je složitá otázka. Nikoho nesoudím, ale co se mě samotné týče, byla bych strašně ráda, kdyby se mi povedlo přijmout ten proces stárnutí jako součást života. S tím je samozřejmě spojené to, že bych nerada do toho procesu nějak zvenčí zasahovala. Doufám, že mi to vydrží. Doufám, že mi nerupne v bedně, nezblázním se v průběhu let a nenapíchám si do obličeje nějaké nesmysly. Jsem opravdu rozhodnutá zvládnout to i bez toho, protože mám pocit, že je to pro člověka zdravé. Ten život jde a směřuje ke smrti. Tak to je. Když člověk ten fakt přijme, myslím si, že se mu poměrně zjednoduší život a ulehčí si. Já o pleť pečuji proto, že ten můj obličej je pro mě nástrojem, chci, aby má pleť byla zdravá a dělám pro to maximum. Chodím na kosmetiku, podnikám věci, kterým se říká neinvazivní, a tak bych to ráda udržela. Jít zdravou cestou k tomu, aby ta pleť byla hezká, vyživená, ale nerada bych tam cokoliv řezala, vytahovala nebo naplňovala.

Já si vás ani nedokážu představit, že byste měla takovou tu "kačeří" pusu nebo obrovské silikony.

Bylo by to zajímavé. Ony jsou takové ty aplikace, ve kterých si to člověk může vyzkoušet. Možná by to bylo fajn, že bych si to někam vylepila, abych si to nikdy neudělala.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články