Lindo, kam se v Ulici bude ubírat vaše postava Blanky? Nedávno vstoupila do děje exmanželka Evžena, kterou hraje Adéla Gondíková.

Těch linek je tam strašně moc. Co se týče Adély, Blanka víceméně stojí na její straně. Nebo ne na její straně, ale snaží se být objektivní v tom, když poslouchá, co se stalo tenkrát. Dojde tam k otevření minulosti a není to tak jednoznačné. Blanka do toho vrtá, otevře Pandořinu skříňku a naseká spoustu otázek.

Zdroj: VLM

Nemusí se ale diváci bát, že se s Evženem rozejdete? Přece jen, váš vztah už prošel mnohým.

Mnohým ale prochází, takže toto není jediná věc, kdy to budou mít složité na všech frontách. Myslím si, že je to velká zkouška názorů a toho, jestli jsou ti lidé, které zraňují jiné věci, schopni se ještě poslouchat a respektovat. To, co teď hrajeme, je to, že ti lidé nemusí být stejní a je to těžké. Ale jestli se milují a dokážou se respektovat, tak ty věci jdou překonat. Ale není to zadarmo a není to jednoduché. Oba dva to bolí.

Máte něco s postavou Blanky společného i v soukromí?

Určitě mám. Tohle je denní seriál a není to tak, že bych si nebrala něco ze sebe. Ze sebe čerpám hrozně moc. Samozřejmě jsou věci, ve kterých jsme jiné. Kdybych já jednala jinak, což je pak pro mě těžké hrát, jak je to napsané. Pak si ale řeknu, že to nejsem já a není to moje reakce. Obě nahlížíme na věci z mnoha úhlů. Je pak těžké se rozhodnout a být na jedné straně, nebo v tom být vlastně šťastný, protože si nemůžete vybrat takovou tu střední cestu. Je to složité, protože pořád harmonizujete to okolí i sebe. To si myslím, že je docela podobné. Je to veliká schopnost odpouštět a nemít negativní věci v sobě.

Dokážete těmi mnoha úhly pohlížet i na děti v pubertě? Jestli se nepletu, tak teď je v pubertě vaše nejmladší dítě, syn František.

Právě, že jo, což mi syn mnohdy vrací. Když mu říkám z dobré vůle, co jsem já sama dělala, že tomu u něj rozumím, tak mi to vrátí. Nejlepší obrana je útok. Pak mu říkám, že jsem mu to neříkala, aby to používal proti mně, ale abych mu vysvětlila, že rozumím a aby si z toho třeba něco vzal. Ale chápu, že ty zkušenosti jsou nepřenosné, a každý si ten život musí sám prožít, a ne žít podle toho, jak si to myslí vaši rodiče. V tomhle jsem tolerantní. Potom mě o to víc štve, když se toho zneužívá. Pak mám pocit, že ta má výchova je k ničemu, že kdybych byla direktivní, přísná a netolerantní, nic o sobě neřekla, bylo by to lepší.

Chodí si k vám vaše dcery pro rady?

Řekla bych, že spíš nejvíc Franta. Holky, co se týče jejich soukromí, jsou mnohem méně sdílné. Syn je takový, že mu někdy říkám, že nemusím vědět úplně všechno.

Budou Vánoce, jak bude u Vás probíhat Štědrý den a večer?

To se úplně neví, ale probíhat by měl úplně tradičně na chalupě se širokou rodinou, se všemi tradicemi, kapry, saláty, polévkou, hledáním Ježíška, s velkým stromem na půdě a dárky. Takhle by měl probíhat, ale jak to dopadne, to se ještě neví.

Dokáže vás rodina ještě překvapit dárkem pod stromečkem?

No jasně. My si to neříkáme, vždyť dárky nosí Ježíšek.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články