Radku, vzpomínáte si na vaše první rande?

Myslím si, že probíhalo ve školce. Bylo to takové to naivní, kdy si kluk a holka ve školce myslí, že už to rande probíhá. Byla to spíš taková hra na rande. Ale pak jsem jich zažil spoustu. Je to vždycky krok do neznáma. Člověk neví, i když se potká s někým, koho zná, jak to bude probíhat. Nejvíc vzrušující jsou ta rande, která vznikají na seznamkách, protože toho člověka poprvé poznáváte naživo. Většinou do pár vteřin víte, jestli to půjde nebo ne. Když víte, že ne, čeká vás půl hodina či hodina improvizace a možná i velké vykročení z komfortní zóny. Dokud jsem randil, byl jsem v této životní fázi. Byly to vždycky velké zážitky.

Zdroj: VLM

Vyzkoušel jste i různé randící aplikace?

Je to tak. Přijde mi, že přes covid nebyla ani jiná možnost, jak se seznámit. Takže si takové aplikace vyzkoušela většina lidí. Já už byl tou dobou naštěstí šťastně zadaný.

Jaké nejbizarnější pozvání na rande jste zažil?

To bude určitě od jedné babičky, které jsem po StarDance podepisoval křížovky. Ona mi nadhodila, jestli bych někdy nechtěl zajít na kafíčko. Chvíli jsem na ni koukal a pak jsem ji musel velmi zdvořile odmítnout. Bylo to humorné a vtipné.

Jako slavný influencer sledujete chování mládeže na sociálních sítích? Jaký to má dopad na jejich psychiku?

Není to jen o mládeži. Všichni pozorujeme, že na sociálních sítích máme tendenci se chovat jinak. Jsme najednou pod tou rouškou anonymity, nekoukáme si z očí do očí. Lidé mají tendenci se chovat jinak. Možná být trochu prudší, možná trochu nesmlouvavější. Když dojde na flirt, tak odvážnější. Je na každém z nás, abychom porovnávali, jak se chováme na sítích a jak v reálu, dávali si na to pozor. Pak jednoduše můžeme ztratit zábrany.

Ono je asi někdy těžké číst o sobě nelíbivé komentáře. Musel jste někdy vyhledat odborníka, abyste si o tom promluvil?

Mně přijde, že po těch jedenácti letech jsem prošel trenažerem toho, jak se na to všechno připravit. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že to umím zvládat. Je zajímavé, že si člověk může přečíst sto hezkých reakcí a pak si přečte jednu negativní, která s ním víc rezonuje. Asi jsme takto nastavení. Já se snažím mladým lidem říkat, že internet není vždy milé prostředí. Že se musí obrnit velkou dávkou trpělivosti a taky vytrvalostí.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články