Kláro, vy jste křtila knihu Zuzky Klingrové. Jak dlouho k ní chodíte na jógu?

K Zuzce docházím na jógu asi deset let. Tak dlouhou dobu se známe a měla jsem možnost křtít všechny čtyři její knížky. Byla jsem u toho prvního křtu, pak jsme křtili virtuálně, protože byl covid, a teď po čtvrté.

Zdroj: VLM

Máte je všechny poctivě doma v knihovně?

Ano, mám je doma všechny v knihovně. Ale tahle čtvrtá je fakt krásná, protože je to manuál pro ženy. Je tam jóga, je tam ayurvéda, jenž je jednoduchou formou vysvětlená. Je to manuál, který můžete kdykoliv otevřít a připomenout si, že tohle je můj problém nebo si udělat to, co mi pomůže. Taková rychlá orientace.

Táhlo vás to někdy do Indie, do toho svatostánku jógy a ayurvédy?

Přiznám se, že to mě nelákalo. Jsem dobrodruh a strašně ráda cestuji. Ráda navštěvuji cizí země. Tu Indii nemám v nejvyšším žebříčku, takže zatím ne.

Jakou zemi máte naplánovanou, že tam odcestujete?

Teď nemám nic naplánovaného. Můj největší sen je navštívit na delší dobu Havaj a projet si ty ostrovy. Ale to je opravdu velký sen. Říkala jsem si, že si nejdříve koupím pořádného průvodce, kterého nastuduji, a někdy v budoucnu vyrazím.

Jezdíte sama, nebo s kamarádkami?

Jezdím tak různě. Někdy jezdím sama, někdy jezdím s kamarády. Jak to kdy vyjde, jak má kdo čas. Ale poslední dobou jsem zjistila, že to cestování, kdy je člověk sám, mi vůbec nevadí. Dřív jsem si to dávala jako bobříka odvahy. Jestli to člověk zvládne. A zvládne. Musíte trošku fungovat jinak. Člověk je napojenější na ten okolní svět, musíte se více doptávat místních lidí. To vás nutí být pozornější k tomu okolí. Je to fajn, mám to ráda.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články