Kájo, tvůj brácha získal na mistrovství světa v hokeji zlatou medaili. Jak jste to doma oslavili? Jaké byly emoce?

Emoce byly velké, protože jsme byli na tom finálovém večeru v hale s celou rodinou. Všichni kluci byli hrozně šťastní, byť byli extrémně unavení. Šli slavit dál a my oslavovali s rodinou i dětmi až do dvou do rána.

Zdroj: VLM

Kde byl tvůj manžel, bývalý hokejista Michal Neuvirth?

Můj manžel se nebyl podívat, protože brácha měl omezený počet lístků, takže zůstal s našimi dětmi doma. Dopřál mi, že jsem u toho mohla být s bráchou.

Kdo byl z vaší rodiny nejpyšnější?

Nejemocionálnější byla asi mamka a táta byl určitě nejpyšnější, protože ani jemu se nepodařilo mít zlato na mistrovství světa. Možná to nejvíc prožívala bráchova žena, která s ním je už 15 let. Myslím si, že na něj byla opravdu pyšná.

Měli jste pak ještě doma nějaké další oslavy?

K tomu jsme se ještě nedostali. Brácha teď nebyl moc doma. Oslavoval to s kluky, vím, že byl s manželkou na koncertě. Ale nejvíc slavil s kluky.

Tvoje neteř, Radkova dcera, je ti neskutečně podobná, za to tvoje děti vůbec. Smějete se tomu doma?

Smějeme se tomu dost. Bráchova žena je dost podobný typ jako brácha či já, takže bráchova dcera je podobná mně, ale i jeho manželce. Jak má teď Leontýnka ofinu a má po mně rozpláclý nos, tak všichni říkají, že vypadá jako moje dcera. A moje dvě děti jsou blonďáčci, kteří mi vůbec nejsou podobní. Moje děti jsou podobné na mou švagrovou, Michalovu sestru. My jsme si to hezky prohodili.

Jsi z hokejové rodiny, vzala sis hokejistu. Jsi ráda, že už Michal ukončil aktivní kariéru?

Nebylo to úplně jeho rozhodnutí, zdraví už neměl na takové úrovni, aby mohl hrát profesionální hokej. Jsem ráda, že dělá něco dalšího kolem hokeje. Trénuje na Spartě, trénuje v reprezentaci gólmany. Dělá, co ho baví a naplňuje. Zůstal u hokeje, který je jeho obrovskou vášní. Jsem ráda, že ačkoliv už hokej nehraje, dělá v tom oboru a baví ho to.

Nechybí ti takový ten kočovný život hokejové manželky, která neustále musí balit celou rodinu a cestovat za manželovou kariérou?

To mi vůbec nechybí. Na druhou stranu jsme spolu v zahraničí byli spolu jen pár let, protože pak ukončil kariéru. Teď cestuji já se svým projektem Karol a Kvído. Jezdím po republice, takže to cestování mám vlastně pořád.

Prý ti tvůj brácha schvaloval Michala. Jak to vůbec probíhalo?

My jsme se sobě navzájem líbili, koukali jsme po sobě, ale Michal byl ten, který se mého bráchy zeptal, jestli mě vůbec může vzít na rande. Takže brácha řekl, ať jdeme, ale ať nás nikdo nevidí. Já jsem v té Filadelfii byla nová, byla jsem tam pár dní. Michal mě vzal do fakt hezké restaurace, ale byla to restaurace, kam chodili i ostatní kluci z týmu, takže naše rande nezůstalo v utajení. Bráchovi pak hned jely zprávy ve společném chatu a bylo to i téma v kabině. Tím, že si mě Michal nechal, tak to prošlo.

Tvůj brácha je na ledě dost velký tvrďák. Po kom to má? Byl takový i váš táta, když hrál?

To se o mém tátovi dobře ví, že měl ještě možná tvrdší hru. Ale je to z toho důvodu, že se dřív mohlo více faulovat, ta hra byla tvrdší a tolik zákroků se nepískalo. Brácha je určitě po tátovi, možná má i něco okoukaného. Já vždycky říkám, že je vášnivý, při hře nezná bratra. Není to tak, že někoho nemá rád, on jde prostě tvrdě za pukem a čeká na moment, kdy ten druhý nedává pozor.

Je tak vášnivý i v soukromí?

Ne, to ne. Brácha je extrémně rodinný typ, vždyť má čtyři děti. Má rád svůj klid, svůj sad, kde se stará o stromy. Má tam i ovečky a slepice. Je to hrozně klidný člověk, ale v tom hokeji se v něm probudí vášeň. Asi každý chlap má pro něco vášeň.. Někdo má motorky, dělá extrémní sporty, jiný skáče bungee jumping.

Chcete se o Karolíně dozvědět víc? Pusťte si náš rozhovor.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články