Jitko, jak se staráš o pleť?

Starám se o ni důkladně. Vůbec to nepodceňuji, protože jsem zastáncem přirozené krásy, takže to něco stojí. Minimálně čas a také nějakou investici, zvlášť ve 30+. Každý den o ni pečuji, ráno i večer 10 - 15 minut. Celý ten proces miluji. Od čistění pleti, nanášení tonika, různých sér až po krémy. Teď jsem se naučila i obličejovou jógu a není to zrovna bezbolestné. Docela to bolí, ale funguje to. Hned po tom vidím ten liftingový efekt. Takže budu pokračovat.

Zdroj: VLM

Máš rituály, které pravidelně dodržuješ?

Nemám. Pro mě je ten rituál už to, že se odlíčím a nanesu ty produkty. Včera jsem si dala vanu, to je pro mě rituál, když se mi to podaří s dětmi. Pro mě je vana zázrak, ale tam se zrelaxuji. Spánek a relax jsou důležitý pro to, abychom vypadali aspoň trochu čerstvěji, což se mi teď úplně nedaří. Proto musím cvičit obličejovou jógu a dávat různé produkty, aby to aspoň trošku vypadalo.

Ty jsi v minulosti hodně řešila problematickou pleť, jak jsi se zbavila pupínků?

Hodně je to psychosomatické a hormonální. V době, kdy jsem to řešila, tak jsem si procházela hormonální nerovnováhou, protože mi bylo asi 24 či 25, takže se nejednalo o pubertální akné. V pubertě jsem paradoxně žádné akné neměla, takže mě to dost zaskočilo a překvapilo a bojovala jsem s tím asi dva roky. Myslím si, že jsem to měla hodně psychické. Je potřeba se od toho oprostit. Vím, že se to lehce říká, je to vizuální věc. Důležité je hlavně to, abychom byli zdravé uvnitř. Zabraly mi i doplňky stravy, ale hlavně klidná psychika.

Dokážeš vyjít na ulici bez toho, aby ses nalíčila?

Rozhodně. Dřív jsem s tím měla problém, ale dneska se toho už vůbec nebojím. Jsem zastáncem přirozené krásy a líbí se mi, když žena vyjde bez make-upu. Ale kdybych šla na akci jako je dnes, tak si ráda make-up dám. Je to pro mě relax, že se můžu nalíčit. Baví mě to. Vyhraji si s tím.

Děláš si i s dcerou holčičí večery, kdy si nanesete masky?

Dlouho jsme to nedělaly. Ale je pravda, že Rosálka mě překvapila, že ji to baví, odkoukala to ode mě a chce taky mít večer rituál. Takže odličujeme pleť, nanášíme krémíčky, "séra" či tonika. Myslím si, že je to fajn, když se o tu pleť naučí pečovat už takto malá. Dokonce v Koreji to tak mají, že odmalička vedou děti k tomu, aby uměly pečovat o pleť. Je to jedině plus do budoucna.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články