Jitko, ty máš dvě děti s šestiletým odstupem. Jak si dcera zvykla na miminko?

Myslím si, že si rychle zvykla. Nic jiného jí nezbývalo. Trochu jsem se toho bála, ale na druhou stranu je fajn, že spoustě věcem rozumí a dokáže mi pomáhat. Což oceňuji, když ji poprosím, aby mi něco podala, tak ví. Kdyby jí byly dva či tři roky, asi by to bylo těžší. Ale tím, že je už v takové té první pubertě, je jí osm let, tak občas z pokojíčku slyším: "Prosím tě, Tedíku, vypadni odsud". Je to nahoru dolů, takový klasický vztah mezi sourozenci.

Zdroj: VLM

Tvá dcera není typická holčička. Nenosí šaty, nehraje si s panenkami, dokonce hraje fotbal. Jak jsi k tomu přistupovala?

Bylo to pro mě trošku těžší a občas jsem se jí snažila podsunout nějaké šaty. Když jsem viděla, že je to neprůstřelné, že se Rosálka drží zarytě svého stylu, mně to ubíralo energii se o něco snažit. Takže jsem to musela akceptovat a beru ji takovou, jaká je. Nenutím ji do ničeho. Fotbal ji moc nechytl, ale teď chodí na judo a hraje na violoncello. To jsou dva protiklady a baví ji oboje. Doma se pak chlubí, kolik kluků na judu přeprala. Tenhle druh sportu jí evidentně půjde. Budu jí v tom podporovat, když ji to baví. Hlavně, aby u toho vydržela. Jestli to tak zůstane, nebo se to změní, to je na ní. Já do toho nebudu zasahovat. Ono to ani nejde. My, rodiče, bychom měli být dětem podporou, pokud chtějí jít v nějakém stylu, nebo se v něčem cítí lépe.

Setkala jsi se s názory a komentáři, že vypadá jako kluk, dělá klučičí sporty, ale tak by holčička neměla vypadat?

Dokonce jsem se setkala i s názory, proč z ní toho kluka dělám. Já z ní kluka nedělám. Jak jsem řekla, do ničeho ji nenutím. Pokud se takto cítí dobře, jsem jedině ráda, protože vidím, že je takto šťastná. Včera jsme vybírali, jaký si nechá udělat nový sestřih.

Takže zase krátký sestřih?

Ano, zase krátký. Ale teď už to nechce mít úplně vystříhané, chce to mít trošku delší. Samozřejmě ty názory jsou různé, dokonce jí osloví jako chlapce. S tím jsem samozřejmě smířená, protože na první dojem vypadá opravdu jako kluk. Ale je malá a všechno se může ještě změnit. Pokud je šťastná, pro mě jako rodiče je to nejdůležitější.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články