Nějaký čas jsme tě vídali všelijak obrýlenou, kolik vůbec vlastníš kusů brýlí?

Teď tak troje dioptrické a jedny sluneční. Ale je pravda, že když už nosím brýle, tak pořád jedny a ty samé. Brýle jsou krásný doplněk, ale už nejsem tak excentrická, že bych musela za každou cenu na sebe upozorňovat. Hledám naopak takové, které mě neupozadí – i když uznávám, že někdy je hezké si hrát.

Zdroj: Youtube

Když odkládáš ty, které už mají za zenitem, tak co s nimi děláš? Schováváš si je, nebo je házíš do popelnice?

Buď putují dál, to znamená že se najde někdo, kdy by je rád nosil – tím myslím využil obroučky – nebo je strčím do šuplíku. A ať tomu věříš nebo ne, tak v něm mám tak čtvery.

Když se oblíkáš a rozhodneš se ten den pro brýle, přizpůsobuješ brýle tomu oblečení, nebo oblečení brýlím?

Tím, že jsem skončila u takových tvarů a barev, které jsou velmi nenápadné, tak už to dnes neřeším. Ale když jsem nosila výraznější obroučky, tak bylo třeba jim oblečení přizpůsobovat.

Přemýšlíš ráno, když jsi na startu do nového dne, dlouho o tom, co si vezmeš na sebe?

Ne, spíš jde o to, na co mám ten den náladu a v čem chci být, o pocit, jak se právě cítím a jestli se chci „zababušit“ nebo naopak. Dám hodně na pohodlí a funkčnost oblečení, a také jeho dlouhověkost, nechci, aby se mi doma hromadilo. Pokud jde o barvy, tak jsem se ustálila spíš v těch zemitějších – i když pár barevných výstřelků by se taky našlo.

Sukně nebo kalhoty?

Kalhoty.

Máš pro něco slabost?

Když se podívám do svého šatníku, tak vidím, že mám příliš mnoho kabátů a sak. S tím bych měla něco udělat. Ale třeba si vůbec nepotrpím na kabelky, šperky a boty na podpatku. Nikdy nezapomenu, jak jsem jednou běžela v lodičkách a zapíchla se podpatkem do dlažby – z toho plyne poučení: Na pražskou dlažbu jen v teniskách.

Víš o tom, že jsi brána tak trochu za módní ikonu?

Ano, slýchávám to často – pokud někoho inspiruje můj styl, tak mě to samozřejmě těší, na druhou stranu nerada jsem onálepkovávána tituly jako módní ikona, křehká a éterická. Mám pocit, že mě hází do nějaké škatulky, ze které se těžko vylézá. Každopádně módu mám ráda, mám mezi kamarády designéry a líbí se mi pozorovat jejich tvůrčí proces. A když je příležitost, ráda se nechám obléknout do róby, kterou bych si normálně na sebe nevzala.

Módní ikonu z tebe možná dělá tvůj Instagram, kde máš desítky tisíc sledujících…

To si nemyslím, protože se tam profiluji spíš přes svoji práci, natáčení, divadlo, rozhovor či focení. A zároveň to ráda kombinuji se svým normálním životem – to jsou ty slamáky a žabky na chalupě – aby lidi neměli pocit, že jsem jenom obličej z časopisu nebo z televize, ale viděli, že jsem normální žijící bytost jako všichni ostatní.

ZDROJ: časopis Glanc

Související články