Honzo, máte za sebou velkou módní přehlídku, čím jste se inspiroval?

Je to o souboji našich duševních hodnot a komerčních lákadel. Vtipně se to pojí v té kolekci. Jsou tam spirituální motivy a zároveň jsou tam komerční věci, třeba tílka, které vypadají jako igelitky z nákupáku. Vzniká tam vtipný mix. Nese to název "Jak se jmenuje tvůj Bůh". Pro někoho je Bůh domácí mazlíček, ke kterému vzhlíží a nedá na něj dopustit. Pro někoho je to nová kabelka, pro někoho spirituální vliv. Takže tentokrát kluci hledají svou budoucnost.

Zdroj: Youtube

Míváte před přehlídkami trému?

Do teď jsem říkal, že trému nemám, ale teď už maličko, ale na druhou stranu to děláme už po jedenácté, ten tým je velký, takže všechno neleží jen na mně.

Vy budete navrhovat i novou sportovní kolekci pro olympioniky, máte z toho obavy? Předešlé ročníky neměly zrovna velký úspěch.

Hrozně se na to těším. Mám rád výzvy a jdu do věcí po hlavě. Kdybych nad tím moc přemýšlel, tak nejsem tam, kde jsem. Těším se, jsem zvědavý na reakce, současně jsem zvyklý na kritiku. Pokud je odůvodněná, nemám s tím vůbec problém, ale hatery neřeším vůbec. Vůbec se mě nedotýkají. Jsem zvědavý, co na to sportovci i lidi řeknou. Může to přinést světový a mladistvý pohled. Těším se i na to, jak to přijme zahraničí.

Vy navrhujete ale jen pánskou módu, jak se poperete s dámskou kolekcí?

Jediná věc, kterou vám mohu o té kolekci říct, je to, že to bude stejné pro kluky i pro holky. Přijde mi to jako moderní přístup. Sice své modely prezentuji na klucích, ale mohou to nosit všichni. Mě moc nebaví to škatulkovat. Určitě ta kolekce bude stejná pro kluky, pro holky, pro všechny.

Jaké trendy nás teď na podzim a zimu čekají?

Snažím se to moc nesledovat a vytvářet si vlastní. Mě pořád baví sledovat vývoj obleků, kostýmků, teď to jsou prodlouženější siluety. Ty obleky a kostýmky jsou největší meta v oblékání, protože je to náročnější ušít, kostruovat a k tomu já vzhlížím.

Teď je velké téma udržitelnost. Dbáte i vy na to, aby vaše modely byly nadčasové?

Určitě a myslím, že se mi to daří. Čas ukázal, že moje produkty, když si je někdo koupí, pak vidím i za pět let, že to pořád nosí. Hrozně mě to těší. Moje modely jsou občas výrazné, ale nepodléhají zkáze, jsou kvalitní, jsou ze super materiálu, takže vydrží. Je to velká přidaná hodnota mých modelů.

Co vy sám byste na sebe nikdy neoblékl?

Asi ty boty Crocsy. I když vlastně je mám na chatě u rodičů, takže lžu.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články