Radko, už ustaly oslavy za zlaté medaile nebo ještě budou pokračovat?

Po mistrovství ty hromadné oslavy skončily. Ještě jsem měl hezký víkend s rodinkou a slavil jsem narozeniny. Což byla taková hezká dotočná.

Zdroj: VLM

Kdo měl z tvého zlata v rodině největší radost?

Troufám si říct, že rodiče. A děti taky. Ty mi hned sundaly medaili a daly si ji na krk.

Nezáviděl ti tak trochu tvůj tatínek Leo, že jsi získal zlato a on "jen" třikrát bronz na mistrovství světa?

Nevím, jestli záviděl, ale přál mi to. Má svou dávku bronzových. Měl spíš slzy štěstí než něco jiného.

Ty ses stal velkou hvězdou mistrovství i díky tvrdé hře. Jaký jsi v soukromí?

Mám čtyři děti, tudíž doma nemůžu být takový bijec, ale mám rád, když je doma pořádek, nebo se o to snažím. Ale se čtyřmi dětmi se hlavně snažím, aby byly šťastné. Mám šanci se vybít na ledě a doma být mnohem klidnější.

Tvoje sestra Karolína mi na tebe prozradila, že jsi výtečný tanečník a dokonce jsi vyhrál prý i taneční soutěž. Co je na tom pravdy?

Ne, žádnou soutěž jsem nevyhrál. To kecala. Ale jo, tancoval jsem. Po tanečních jsme ještě rok, dva pokračovali, dokud jsem to stíhal s hokejem. Pak už jsem na to neměl čas. Ale bavilo mě to, aspoň jsem měl základy do společenského života.

Vrátíš se k tanci, až ukončíš hokejovou kariéru?

Nijak aktivně to neplánuji, ale třeba se mi to hodilo při svatbě nebo na mysliveckém či hasičském plese. Mám to schované v kapse, ale moc to nevytahuji.

Přijal bys pozvání do StarDance?

To je na mě moc. Šel mi standard, ale nešla mi latina. Takže bych se do toho moc nehrnul. Mám dost práce na zahradě, to bych asi nedával.

Nechci předbíhat, ale až jednou ukončíš kariéru, chceš žít s rodinou v Americe nebo v Česku?

Zatím máme v plánu vrátit se zpět do Čech. Poslední dva roky jsme žili v Americe na dobrých místech, proto nad tím pořád visí otazník, ale vždy se rádi vracíme sem. Máme tady rodiče, kamarády, spíš asi zůstaneme v Česku.

Máš s manželkou čtyři děti, neplánuješ být jako Saša Salák a mít taky třeba šest dětí?

Ne. Saša je ojedinělý případ, to nevím, jestli dotáhneme. Máme rádi velkou rodinu, šrumec, vyhovuje nám to.

Ty máš prý dokonce svůj sad, co tam pěstuješ?

Všechno možné. Snažím se pěstovat to, co tam vydrží. Švestky mi přes zimu pochcípaly, tak dosazuji. Nejvíc tam mám hrušek a švestek, ty zatím vedou.

Máš pro naše čtenáře tip, jak vypěstovat hrušky, aby nám nechcíply?

To nemám, nejsem žádný odborník. Dlouho tu nejsem, takže je to na kamarádech a švagrovi. Starají se o to přes zimu, nemají na můj koníček tolik času. Ale dělají, co mohou, jsem za to hodně vděčný. Jsem nadšený, když můžu trhat třeba ty švestky nebo z keřů ostružiny.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články