Na Letní scéně Musea Kampa tě uvidíme opět v roli Marty. Co to tebe tahle nabídka znamenala?

Možnost pracovat se skvělým týmem lidí a kolegů. Pocit velké zodpovědnosti k příběhu paní Marty Kubišové i k ní samotné. Tohle představení v režii Adély Stodolové je pro mě takový nový mezník v mém profesním životě, je to forma hudebního divadla, která mi hodně imponuje, která mě baví a dává smysl. Silný příběh, skvělá hudba, kolegové herci, kteří krom hereckých rolí tvoří i profi kapelu a hrajeme na nádherném místě, pod širým nebem, kousek od Vltavy, je to zážitek a lidé, kteří se vrací na naše představení víckrát po sobě jsou důkazem toho, že to dává smysl všem. Je to pro mě velká odměna a radost být součástí. 

Marta Kubišová, předobraz představení, tě jistě inspiruje...

Je to osobitá, silná, krásná a jedinečná žena, s jedinečným hlasem, a hlavně v nejlepším slova smyslu žena obyčejná. Imponují mi lidi, kteří přes svůj úspěch a velkou pozornost a slávu zůstanou sami sebou a to, s jakou samozřejmostí paní Marta přijala svůj osud, aniž by kolem sebe plivala, zatrpkla nebo si stěžovala, mě fascinuje. Musela jsem v sobě hledat určitý druh vnitřní síly pro roli Marty a pomáhalo mi to najít sílu i pro sebe samotnou. Jsem za tu příležitost moc ráda.

Hrát pod širým nebem je jistě zážitek – nemáš nějakou historku, ať už z představení, nebo ze zkoušky? 

Já nejsem dobrý sběratel vtipných historek, ale zážitků je mnoho, nejvíc asi liják a nadšení diváci, kteří ani tak nechtěli, aby se představení ukončilo a do poslední chvíle nás podporovali a zůstávali v pláštěnkách na svých místech… Každé představení pod širým nebem je zážitek, pokaždé něco překvapí, a i když nepřijde nic neplánovaného, myslím, že to místo na Kampě je magické, a to bohatě stačí.

Na jevišti Musea Kampa budeš stát i jako sólová zpěvačka – můžeš nám tuhle svoji „roli“ představit?

Krom divadelních představení Medy, Wericha a Marty se na Letní scéně musea Kampa konají i koncerty, ať už to letos budou koncerty Bratrů Ebenů, Lenky Filipové, Dana Bárty, Lenky Dusilové a dalších úžasných interpretů. Mám obrovskou radost, že spolu s mými osmnácti chlapci z big bandu New Time Orchestra můžu pozvat 17. července na Kampu i na náš koncert. Nemám mnoho snů, ale tohle je splněný sen, v takové společnosti a na tak krásném místě. My s klukama začali hrát už před několika lety, po mé první účasti v Tvoje tvář má známý hlas, lákalo nás udělat program, který stojí na pestrosti žánrů. Hrajeme soul, jazz, funky, pop, máme široký rozptyl a mě neskutečně baví především ta velká energie, která z tak velké kapely jde. A protože i já mám energie hodně, mám ráda, když to nemusím příliš krotit, s touhle partou je to jízda, a to mě bere. Těšíme se moc, přijďte!  

Zdroj: časopis Glanc

Související články