Slyšela jsem názor, že „golf vlastně ani není sport“. Co vy na to?

Z dálky to opravdu vypadá, že jsme na procházce a občas švihneme „hůlkou“. Ale ve skutečnosti musíme stihnout svižnou chůzí v časovém limitu osmnáct jamek. Průměrně nachodíme denně okolo 10 km a s holí šviháme rychlostí až 100 mil v hodině. Hrajeme včetně cvičných kol okolo 100 jamek za týden a k tomu připočtěte fitko.

Zdroj: Youtube

Jaké byly vaše začátky?

Ke golfu mě přivedl taťka, který byl u celého mého golfového vývoje. Naučil mě disciplíně a společně s mamkou mě podporovali v touze stále se zlepšovat. Postupně jsem začala hrát turnaje a v roce 2013 jsem se dostala do reprezentace a do mezinárodního prostředí.

Čím si vás golf podmanil?

Dodnes mě fascinuje, když ten malý míček letí modrou oblohou, daleko a vysoko, a stačí k tomu švihnout holí. Nikdy se nepřestanu pozastavovat nad faktem, že rána, která má 250 metrů, se počítá úplně stejně jako ta, která má 3 centimetry.

Co umíte nejlíp, jakou dovedností vynikáte? 

Daří se mi být přesná právě při ranách do greenů (= nízce střižené plochy, kde se nachází i jamka), to znamená, že u ran dlouhých zhruba 70–110 metrů se trefím například do výseče 3 metrů okolo jamky. A když se mi podaří těchto šancí vytvořit co nejvíc a následně zaskórovat, hraju svůj nejlepší golf.

Studovala jste umění. Jak to jde dohromady se sportem?

Myslím, že je to nádherná kombinace, a to zejména v golfu, který je velmi často právě díky úchvatným krajinám v nejbližším kontaktu s uměním. Ale i sport jako takový sdílí s uměním mnoho podobných charakteristik, od trpělivosti, soustředění a preciznosti přes originalitu a flow. Důraz na detail, plánování nebo i občasný risk a kreativní řešení problémů.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Úspěchů bylo dost, ale věřím, že ten největší ještě přijde. Teď to vnímám tak, že se ubírám správným směrem. Těší mě, že to má pořád vzestupný trend. Pořád zůstává prostor pro zlepšování a myslím, že je ho tam dost. 

Máte nějaký sen, který byste si chtěla splnit?

Golfovým snem zůstávají olympijské hry a medaile z nich. Mimo golf bych chtěla určitě mít spokojenou rodinu a život, který mně i lidem okolo mne bude dávat smysl. 

Zdroj: časopis Glanc