Jaký máš vztah k Irsku? 

Žil jsem tam jako malý kluk. Narodil jsem se tam a hned jsme se vraceli do Česka. Cestovali jsme tam a zpátky… Tak to bylo zhruba do mých čtyř let. Jsem určitě víc Čech než Ir. 

Máš na Čechy zvláštní jméno, hodně lidí si může myslet, že je umělecké? 

Ne, není. Jmenuji se tak asi i kvůli tomu, že než jsem se narodil, rodiče žili právě v Irsku. Tam Sean znamená Jan a tak se jmenuje můj táta i děda. Rodiče chtěli, aby naše jména byla propojena, ale ne zas moc okatě. Seane mi říkají skoro všichni, je to totiž praktické, třeba na place – Seanů u filmu v Česku moc není…

V tvé profesi se asi hodí, že umíš perfektně anglicky.

Vyrůstal jsem v anglicky mluvícím prostředí, proto jsem byl ve škole vždycky ve výhodě. Když se třeba na základce něco probíralo, měl jsem náskok. Když učitelka začala něco vysvětlovat, byl jsem hned v obraze, to je pravda. Ale za svoji mateřštinu jednoznačně považuji češtinu. 

Hraješ ve filmu Amerikánka Viktora Tauše, který jde do kin koncem května. Co ti postava dala?

Jedna z věcí, ke kterým jsem díky roli v tomto jedinečném projektu přičichl, je box. Kvůli roli jsem ho trénoval tři měsíce a dost se mi zalíbil. Moje postava totiž ve svém osudu vzhlíží k filmovému hrdinovi Rockymu Balboovi. Musel jsem tedy chytnout důvěryhodné pohyby. Ale říkám na rovinu, radši mlátím do boxovacího pytle než do lidí. 

Máš další vášně?

Od té doby, co mě rodiče poslali na tenisový camp, zamiloval jsem se do tenisu, hrozně jsem obdivoval Rogera Federera. Úplně jsem se viděl na US Open… Dostal jsem se do Sparty, za niž jsem hrál s týmem ve čtyřhře. To mi vyhovovalo. No, tak mi vyšlo něco jiného. Občas si ale pořád rád zahraju s kamarády.

Ty nejenom hraješ ve filmech a seriálech, ale jsi taky muzikant...

Moje hudební kariéra sólového zpěváka začala v už roce 2018! Takže něco za sebou už mám.

Jak jsi prožíval poslední národní kolo Eurovize, kterého ses účastnil?

Eurovize pro mě byla výzva a jsem rád, že jsem mohl být součástí alespoň té finálové sedmičky. Singl Dopamine, který jsem pro Eurovizi udělal, je pro mě velkou srdcovkou.

Tvoje slabost za poslední dobu?

Mám strašně rád smažený sýr a s kamarády máme partu, se kterou chodíme po různých místech, kde si ho dáváme.

Tomas Sean Pšenička

Herec, zpěvák, textař, hudební producent a model Tomas Sean Pšenička se narodil v Dublinu, dětství strávil v Praze, kde studoval herectví. Nyní studuje psychologii na University of New York in Prague. Znát ho můžete ze seriálu Sex O'Clock (Voyo) nebo z filmů Sucho a Amerikánka.

Zdroj: časopis Glanc

Související články