Pociťujete na svém těle, i po ukončení kariéry, že dostávalo dlouhé roky zabrat?

Ráda bych řekla, že ne, ale je to hodně patrné. Pokaždé, když si jdu zaběhat, tak mě bolí kosti, klouby. Podepsalo se to na mně hodně. Musela jsem řešit zdravotní situaci po kariéře. Byla jsem na jaře na operaci s kolenem, ještě mě čekají asi další dvě. Dávám se hodně dohromady. Po všech stránkách. Byla to extrémní zátěž, to tělo si to pak někde vybere.

Zdroj: VLM

Kdyby přišla vaše dcera s tím, že chce dělat biatlon jako vy, co byste jí na to řekla?

To se mě ptá hodně lidí. Kdyby si to vyloženě přála a byla ten typ, který má v sobě tu rvavost a chtěl by se porovnávat s dalšími závodníky a lidmi, tak ji v tom samozřejmě budu podporovat. Nejsem typ rodiče, který by ji přes její vůli nutil do sportu. To ve mně nebude, protože sama si vzpomínám, jak se mi nechtělo, jak jsem vždycky musela, jak jsem po určitou dobu ten sport fakt neměla ráda kvůli tomu. Věřím, že budeme rodiče, kteří ji vždy budou podporovat v tom, co ona bude chtít. Ať to bude hudba, kreslení, prostě cokoliv, tak budeme stát při ní.

Vy jste se před každým závodem líčila. I mimo závodiště jste byla vždy dokonale upravená. Mohla byste poradit ženám, jak se líčit a starat o pleť v podzimním a zimním období?

To je hodně těžká otázka v tom směru, že každému vyhovuje něco jiného. Opravdu roky jsem zkoušela, co na tu mojí pleť funguje. Mně osobně vyhovují hydratační produkty, protože mívám sušší pleť. I v návaznosti na to, že jsem hodně venku, hodně sportuji a třeba v zimě dostává ta pleť hodně zabrat. Proto se jí snažím hodně hydratovat. Kdy bych za sebe mohla něco doporučit, tak ať si ženy za všech okolností najdou na sebe aspoň chvíli čas. Neznamená to, že by se třeba musely líčit, ale ať se mají rády a pro sebe dělají maximum. Je to někdy těžké, všichni chodíme do práce, máme malé děti, ale v první řadě jsme tady každý sám za sebe. Věřím tomu, že když je člověk vyživený, má se rád, má se dobře, po tom to může rozdávat i těm ostatním

Zdroj: iGlanc.cz

Související články