Marcelo, už jste doslavili mistrovství světa?

My jsme slavili hned společně v tu neděli, kdy se to událo. To bylo asi jediné společné setkání a slavení. Od té doby jsme se moc neviděli, protože David to vzal do svých rukou a já si to oslavila s kamarádkami po svém.

Zdroj: VLM

Jaké pocity má maminka mistra světa?

Praha to udělala kouzelné. Kdyby to bylo někde jinde, bylo by to možná jiné. Museli bychom čekat, až se vrátí, ale my si to užili naprosto krásně. Atmosféra byla vynikající, myslím si, že čeští fanoušci jsou nejlepší, co jsem kdy v životě zažila.

Vyjádřila jste se, že fanoušci nemají na Davida vyvíjet takový tlak, že on přišel spasit český tým a nastřelit deset gólů. Cítila jste tam ten tlak?

Znám české fanoušky deset let, co David hraje, a čtu různé komentáře. Někdy jsem z nich velice smutná, ale někdy i veselá. Možná že jsem viděla, že ta negace, že zatím nedal gól, tam byla větší. Proto jsem vzkázala lidem, že si neuvědomují, že ti kluci mají za sebou kolem 82 zápasů v roce. Pak jim skončí play-off a pro nikoho není jednoduché přiletět sem s oteklýma nohama, jet lagem, rozbitým zdravím, ale všichni očekávají, že přiletěli mistři světa. I když teď už opravdu jsou. Ale chtěla jsem jim prostě říct, ať jsou shovívaví, protože vím, že dokážou být lidi oškliví.

David s rodinou už není v Česku, ale zpět v Bostonu. Jak jako maminka a babička snášíte takové dlouhé odloučení?

Rebecca to má nejhorší, protože létá s Davidem a malou pořád tam a zpátky. Do loňského roku jezdili sami dva, teď už jsou tři, tudíž je to pro ně těžší. Teď jsou v Bostonu, nevím na jak dlouho. David tam jel na vyšetření s bolavou kyčlí. Ale vypadá to, že něco kouzelného s ním pan Kolář udělal, takže letos ještě operace nehrozí, i když měl velké problémy během sezóny. David je teď na dalším vyšetření a dolaďují tam přípravy na svatbu. Doufám, že se brzy vrátí a na chvíli si je zase užiji.

Jak už jste zmínila, váš David se bude ženit. Jak to jako maminka vnímáte?

Možná budu trošku nervózní. Nevím, kdy ze mě ty nervozity opadnou. Nejdřív to bylo play-off, pak mistrovství a teď svatba. Povedu ho k oltáři. Bude to samozřejmě krásná událost, ale nervy budou. Vidím to na jeden či dva panáčky slivovice, něco na nervy a pak uvidíme.

Co jim dáte jako svatební dar?

Na tohle ještě vůbec nedošlo. Nevím, co jim koupit. Mám problémy i s narozeninami či Vánoci, protože oni si mohou dopřát, co chtějí. Takže většinou kupuji deskové hry a různé věci kolem toho. Jako svatební dar bych jim nejradši vzala na týden malou, klidně i čtrnáct dní či měsíc, ať si užijí svatební cestu spolu.

Vybral si podle vás dobrou nevěstu?

Určitě. Jsou spolu sedm let, nezažili si spolu úplně jednoduché období, což je podle mě ještě víc posílilo. Ukázalo se, jak se mají rádi. Já s Rebeccou nemám vůbec žádný problém, líbí se mi k sobě. Vím, že je David šťastný, a to je pro mě nejvíc.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články