Danielo, máte za sebou přímý přenos vyhlašování cen Magnesia Litera. Míváte ještě trému, nebo už je to za vámi?

Nepamatuji si ani jeden večer, kdy bych vstupovala na pódium úplně bez trémy. Bojím se toho, aby ta tréma nebyla to, co mi pokazí celý večer. Ale když je to jen svrbění, motýli v břiše, kdy se těšíte a zároveň z toho máte respekt, tak je to zdravě nakombinované. Já bych se i těšila, kdybych neměla trému, ale nikdy jsem ještě neměla to štěstí.

Zdroj: VLM

Nakolik můžete v přímém přenosu ve vysílání improvizovat?

Docela dost. Přece jenom reagujeme na situace, které nám vznikají na pódiu. Ale zároveň ten večer je připravený, byli jsme kvůli tomu tady prakticky celý den, kdy jsme projížděli program. Věděli jsme, na co se chceme vítězů zeptat. Na druhou stranu, když se vám tam nabídne vtipná situace, byla by škoda ji nevyužít.

U pana generálního ředitele České televize jste poznamenala, že máte manžela hudebníka a jestli by neměl pro něj práci. Co se vám zrovna honilo hlavou?

Napadlo mě to. Bylo to zrovna jedno z mých improvizačních cvičení. Na druhou stranu, když jsem řekla, že se teď lehce vzdávám práce, upozaďuji se, někdo ty peníze musí domů nosit.

Když jsme u vyhlašování nejlepších knih, kolik jich přečtete za měsíc či za rok?

Mám to ve vlnách. Spíš jsou dny, třeba jako teď, kdy na čtení bohužel nemám vůbec čas, protože mám docela dost práce. Ale když jsou týdny, kdy nemusím nic dělat, ráda sáhnu po knížce.

Jaké motivy knih máte ráda?

Naposledy jsem četla knížku, kterou napsala moje kamarádka. Jmenuje se Jelita a jitrnice. To byla skvělá knížka, u které jsem se hrozně zasmála. Střídám to. Mám ráda vážná témata, pak si ráda oddychnu u detektivky, protože potřebuji jenom to napětí. Posléze odběhnu k jiné knížce.

Máte sama tendenci sednout k počítači a něco napsat?

Jednou jsem to už zkoušela. Kdysi jsme se s mým synovcem, kterému předtím bylo asi sedm či osm, dnes mu je osmnáct, bavili o tom, že bychom spolu napsali knížku. Což mi přišlo docela vtipné, že by se takový malý špunt a já, dospělá, střídal se mnou v tom psaní. Jeho to ale přestalo bavit poté, co napsal první půl stránku a myslel si, že má hotovo. A já zjistila, že jsou ty dva světy absolutně neskloubitelné. Ne, nebudu se pouštět do takovýchto vod.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články