Bereniko, vaší postavě v seriálu Jedna rodina umře maminka, kterou hraje Ivana Andrlová. Jak to Norika prožívá?

Pro moji postavu je to samozřejmě hrozné, protože je to naprosto nečekané. Byla to nehoda a k tomu dost zvláštní. Je to pro Noriku strašný šok, ale docela rychle se z toho oklepe kvůli svému tátovi Rudovi. Ten to absolutně nezvládá a ona pochopí, že se o něj musí postarat. Musí ho nakoučovat, aby měl zase vůli žít.

Zdroj: VLM

Vezmete si ho i k sobě domů a budete o něj pečovat?

On v jednu chvíli přebývá v maringotce, což je pro něj hrozně náročné, i když si to sám nepřiznává. Norika ho v jednu chvíli sbalí a odveze ho k nim domů.

Máte malou dceru, mluvila jste s ní už o smrti? Děti bývají dost zvídavé.

Ona zas tak malinká není, jsou jí 4 roky. Občas řekne věty typu "...až umřeme". Taky nám už řekla, že nechce, abychom umřeli, protože se jí bude stýskat. Jsou to věci, které člověka zasáhnou. Myslím si, že se o tom začneme přirozeně bavit, až nastanou otázky.

Vy jste se s maminkou bavila na téma smrt? Vím, že to není zrovna téma ke kávě, ale jestli to někdy vyplynulo z nějaké situace.

Naše rodina je v tomto dost otevřená. Ale do detailů jsme to úplně nerozebírali.

Radši změníme téma. Říkala jste, že toho teď máte hodně. Plánujete odjet na dovolenou si odpočinout?

Já měla dovolenou, která mě tak vyřídila, že teď fakt dlouho nikam nepojedu. Budu ráda, že jsem chvíli doma. Měla jsem dvě dovolené. Jednu v Ománu, to bylo fakt odpočinkové, a pak jednu docela náročnou. Jela jsem tam s nějakou virózou a celé to bylo komplikované. V tu chvíli jsem si říkala, že doma je opravdu nejlépe.

Jak trávíte čas s dcerkou? Teď jsou i velkým tématem telefony, televize u dětí.

V tomto příšerném počasí je to těžké, myslím, že všechny deptá. Lola jako další děti vnímá, že zima už je dlouhá. Když je jaro, léto, dá se s dětmi dělat cokoliv. Člověk je venku a všichni jsou šťastní. Teď je to už těžký, protože těch možností zas tolik není. Pořád vymýšlet program, který by ji naplňoval, je docela náročné. Vždycky začne škemrat o pohádky. Má ráda počítačovou hru na iPadu, ale je to vlastně výuka angličtiny. Ona neví, že je to výuka angličtiny. Ona má různé hry, některé jsou blbosti, ale ji baví jen ta angličtina. Ta hra je tak dobře udělaná, že děti vůbec nepochopí, že se něco učí a baví je to. To jí necháváme. Když je člověk vyřízený, nedá se nic dělat. Dost často ji nechávám ve školce po obědě, protože je tam šťastná. Hraje si tam s dětmi a vidím, jak je spokojená. Mám jistotu, že se tam zabaví, že na nic nečumí a je s dětmi.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články