Báro, jaké máš pocity za soutěžící v Elite Model Look? Ty jsi před lety vyhrála i světové finále.

Už je to deset let, což mě šokovalo. Když to člověk vidí s odstupem, je to jen malá kapička v celém životě. Vím, že jsou to strašné nervy, ale přála jsem jim, aby si to užili, protože je to jen jednou za život.

Zdroj: VLM

Tobě to vítězství ve světovém finále změnilo totálně život a dostala jsi se na Olymp modelingu. Jak se ale na tom vrcholu udržet i další roky?

Je to těžké. Móda je rychlé odvětví, takže se vše mění. Ale jestli se chce člověk udržet na vrcholu, chce to pevnou psychiku a mít odolnou a silnou osobnost vůči kritice a změnám. Je to tvrdý byznys.

Setkala jsi se někdy s tak tvrdou konkurencí, že ti šly holky po krku?

Mezi holkami je spíš hodně solidarity, protože v tom jsme všechny spolu. Každá jsme v něčem jiná a závist tam moc není.

Ty jsi propagátorka slow fashion a nemít toho doma tolik. Jak snášíš ten byznys v módě, kde se neustále točí další a další kolekce?

To je těžká otázka. Věřím tomu, že mít toho co nejméně, je ta nejlepší cesta. Jako společnost jsme nastaveni neustále všechno konzumovat, mít všechno nové a trendy. Pro mě je ta móda o tom, mít pár kvalitních kousků a z toho mála vytvořit něco hezkého. To mě samotnou přitahuje.

Na Instagramu jsi psala, že uzavíráte jednu životní kapitolu, tou je život v Portugalsku. Co vás vedlo k tomu, vrátit se zpět do Čech?

Portugalsko bylo vždycky mým snem. S Albertem jsme milovníci surfování a to nás tam zatáhlo. Chtěla jsem si to vyzkoušet, žili jsme tam dva roky. Po těch dvou letech si člověk uvědomí, jaké jsou životní hodnoty, a to jsou lidé, které kolem sebe máte. Chyběly mi i moje české kořeny. Portugalsko bude vždycky náš druhý domov, budeme se tam rádi vracet, ale už to nebude takové, že bydlíme jen tam, potřebujeme základnu i tady.

Proč jste si s Albertem vybrali k návratu zrovna Krkonoše a nikoliv hlavní město?

V Praze jsme bydleli tři roky a většina práce je v Praze. Ale po zkušenosti žít blízko přírody nás život ve městě už tolik nepřitahuje. Je to jen hodina a půl z Prahy, tudíž se to pořád dá. Pro mě je ta příroda jako terapie.

Vy jste spolu s Albertem už pár let, jak na svém vztahu pracujete?

Těžko říct. U nás ta formule je, že si strašně rozumíme a jsme i nejlepší kamarádi. Samozřejmě máme krize a věci, které řešíme, ale umíme to vykomunikovat. Bavíme se spolu o všem a jsme před sebou zranitelní, v tom je naše síla.

Máš stále motýlky v břiše, když vidíš Alberta?

Určitě. Teď jsme měli období v tom Portugalsku, kdy jsme spolu moc nebyli, Albert byl hodně v Česku. Vždycky, když jsem pro něj jela na letiště, měla jsem u sebe cedulku a vítala ho. Odpočítávala jsem dny.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články