Jméno Anastasia není úplně obvyklé. Jak jste k němu přišla?

Moje mamka měla už od dětství vybraná jména pro dceru i syna. A skutečně, mě i mého bráchu tak pojmenovala. Proto jsem Anastasia a bratr je Sebastian. Taťka „musel“ tak trochu souhlasit.

Zdroj: Youtube

Vy sama jste už ve svých 23 letech maminkou. Je to v něčem výhoda, nebo vás mateřství zbrzdilo v práci? 

Od dětství jsem chtěla být mladou maminkou. Mateřství si užívám na maximum. A práce počká, není kam spěchat. Jsem mladá, a tak se nebojím, že mi práce uteče. Daleko víc bych si vyčítala, kdyby mi utekly například první krůčky mého syna. Nicméně začínám zase pracovat – pozvolna, ale přece. Partner mě ve všem podporuje a to je podle mě ve vztahu klíčové. A pomáhá mi se vším. Kryjeme si navzájem záda a snažíme se být těmi nejlepšími rodiči. Troufnu si říct, že syn bude mít ve svém tatínkovi ten největší vzor.

Léta jste se věnovala krasobruslení. Co vám to dalo do života? 

Věnovala jsem se krasobruslení i baletu. Obojí mě naučilo velké disciplíně. A taky tomu, že i když dřete a snažíte se na maximum, ne vždy za to budete odměněni. Tak je to vlastně i v životě. I když – díky bruslím jsem získala roli v produkci Netflixu v seriálu Srdce z ledu. Moje postava, kterou jsem ztvárnila, přejde z krasobruslení na hokej, přesněji řečeno – stane se hokejovou brankářkou. Takže dva měsíce, co jsme trénovali, jsem oprašovala brusle a seznamovala se i s hokejkou.

Jaké bylo natáčet v jiném prostředí, a především v jiném jazyce?

Bylo to náročné hlavně ze začátku. Neměla jsem nijak silnou angličtinu, navíc jsem byla jediná Češka, takže chvilku trvalo, než jsem se rozkoukala a rozmluvila. Ale podmínky, herci, štáb a vůbec všechno a všichni byli skvělí. Na tuhle etapu svého života, půl rok strávený v Anglii, budu asi vzpomínat dlouho… 

Co vás výhledově čeká?

Život mě naučil už moc neplánovat. To zní jako by mi bylo 100 let… Nicméně jediné, co si přeji, je zdraví pro mě a pro celou mou rodinu. Na tom ve finále stejně záleží nejvíc, všechno ostatní nějak dopadne. Zastávám krédo: Štěstí přeje připraveným. A když vidím, jaký život žiju, myslím, že se mi to vyplácí. Jsem šťastná a velmi vděčná za to, co mám. A jsem zvědavá, co mi příště přijde do cesty. 

Anastasia Chocholatá

V seriálu Vyprávěj hrála jako dvanáctiletá. Následoval seriál Gympl s (r)učením omezeným. V roce 2014 získala roli ve filmu Pojedeme k moři. Dále se mj. objevila v seriálech Modrý kód a Ohnivý kuře, v netflixovské sérii Srdce z ledu nebo v pohádce Zakleté pírko. V roce 2019 odmaturovala na mezinárodní konzervatoři v Praze. Loni v říjnu porodila syna.

Zdroj: časopis Glanc

Související články