Aňo, představujete nový film Smršť, což je mysteriózní psychothriller. Jak se vám vaše postava hrála?

Zlehka úplně ne, ale mám ráda tento typ postav. Ta role není jednoznačná a to se mi líbilo. Líbilo se mi ve scénáři, jak se různě pracuje se symboly, iluzemi a tak.

Zdroj: VLM

Můžete nám o té vaší postavě něco prozradit?

Myslím si, že je to žena, která má poměrně naloženo, a zároveň si za spoustu věcí může sama. Ve spoustě věcí selhala a chodí s určitým pocitem viny, ale v něčem ji i odmítá. Je to zvláštní a je tam hodně mínusů, ale tipovala bych, že ji někdo i polituje.

Vy jste na tiskové konferenci říkala, že jste se pro tu postavu inspirovala i ve vlastním životě. Můžete nám prozradit čím?

Každý člověk ví, co to znamená trápit se pocitem viny. Nebo slyšet vnitřní hlas, který vám říká, že všechno děláte špatně. To mám i já a dá se z toho čerpat. Když to člověka přivede do překroucených představ, musí se z toho vymotat, začít poslouchat ten druhý, pozitivní hlas, který říká, že se nic neděje. Z toho já umím čerpat.

Hodně se mluví o duševní hygieně. Vy ve své profesi pracujete s emocemi. Děláte něco pro to, abyste se z toho nesesypala?

Ta duševní hygiena je nějaký letošní výstřelek. Člověk si sotva zvykl na denní rutinu s kosmetikou a už je tu duševní hygiena. Nevím, co si pod tím mám představit. U mě ta práce skončí, i když něco v hlavě zůstává, když něco intenzivně řešíte, nemůžete to jen tak vypnout. Fyzické věci jsou fyzické věci, člověk si pak odpočine. Špatné věci se musí přebít těmi dobrými. Na druhou stranu je to práce, sice náročná, ale v tom životě se to musí oddělovat.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články