Adame, co bys popřál skupině Lake Malawi k desátému výročí?

Dalších 20 let společných roků. Kluci jsou dříči, mám rád jejich hudbu. Chtěl bych, aby se jim dařilo, jako se jim dařilo těch prvních deset let.

Zdroj: VLM

Chtěl jsi mít někdy taky kapelu a být v takto dlouhodobém "vztahu"?

Měl jsem kapelu v Londýně. Začínal jsem v kapele, která měla 4 členy. Byli to dva kluci z Monaka a dva ze Slovenska. Bylo to super, když někdy můžeš zodpovědnost posunout na někoho jiného. Kapela se rozpadla, když jsem se vrátil, pak jsem se dal na sólovou dráhu. Ale zkušenost se skupinou mám.

Když jsi s kapelou, spoustu věcí můžeš díky lidem, kteří tam jsou s tebou, hodit do outu. Nechybí ti to?

Někdy jsme odcházeli z koncertu a lidé se mě ptali, kdo je ten bubeník nebo kytarista. Já jsem je pak posílal za nimi. Kluci z kapely mi chybí, občas za nimi zajedu, dáváme si sraz v Londýně. Dáme si komorní hraní, koncert jen pro nás. Zároveň si je občas beru na lokální hraní, když je na to budget, nebo je to větší festival. Je to pro mě rodina.

My jsme spolu nedávno natočili podcast o komplexu Adonis. Jak se ti teď daří v sebelásce a lásce ke svému tělu?

Myslím si, že jsem úspěšný, rád si to tak říkám. Snažím se zaměstnávat svou mysl jinými věcmi než jen fyzičnem. To se zatím daří.

Mám za tebe radost. Píšou ti kluci či muži, že mají stejný problém? Chtějí od tebe radu?

Radu ani ne. Já se v tom sám někdy ztratím. Ale někdy je pěkný pocit vědět, že v tom člověk není sám, že jsou tu lidé, kteří řeší něco podobného. Na konci dne se tomu třeba zasměji, to mi pomáhá.

Jaká bude tvá další životní etapa?

Teď mi začíná slovenská éra. 15. března vychází první slovenský singl a budou ho následovat další slovenské skladby. Každopádně první singl je smutný, ale ty další jsou veselé a taneční. Budu se to snažit vydat před létem, aby si to fanoušci mohli naposlouchat a pak se mnou zpívat na koncertech. Čekají mě krásné a velké koncerty, o kterých jsem v minulosti jen snil. Budu mít svůj první sólový koncert na Občanské plovárně 31. května. Potvrdili mi i Colours of Ostrava, což je krásný festival. Před pár lety jsem ani nedoufal, že tam budu hrát. Pak jsou tam další festivaly včetně toho v Karlových Varech.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články