NAJEZTE SE PŘEDEM

Není nic horšího než na večírek s bohatým rautem přijít s prázdným žaludkem. Mimo jiné riskujete, že byste mohli být hladoví pěkně dlouho, protože jídlo na večírcích přichází na řadu většinou až po oficiálním programu. Hrozí tak, že s kručícím břichem vezmete nakonec stoly prohýbající se pod haldami dobrého jídla útokem, což nepůsobí dobře. Před akcí tedy snězte lehké jídlo, které vás zasytí aspoň na hodinu.

DRINKY DĚLTE DVĚMA

K vánočním večírkům patří i popíjení alkoholických nápojů. Dejte si tedy pozor, aby se vám situace nevymkla z rukou! Se stoupající hladinkou totiž padají i zábrany a vzrůstá riziko obřího trapasu s nedozírnými důsledky. Pokud se nechcete před nadřízenými, kolegy i klienty firmy předvést ve špatném světle, povolte si maximálně polovinu drinků, které byste si dopřáli na podobné akci v kruhu přátel. Welcome drink usrkávejte pomalu a po jeho požití si vždy nalijte nealko. Zapomeňte na tvrdý alkohol nebo na koktejly! Obojí je totiž zrádné. Ovšem pokud vás přece jen pozve šéf na panáka, nebraňte se, protože by se mohl urazit.

ČTĚTE DRESS CODE!

Když přijde pozvánka na vánoční večírek, ženám asi jako první bleskne hlavou: „Co si vezmu na sebe?“ Tato otázka je zcela na místě, protože přijít na oficiální party nevhodně oblečený je společenská sebevražda. Pozvánku si proto přečtěte pozorně od začátku až do konce. Zajímat by vás mělo hlavně sdělení s označením „dress code“, které je většinou velmi nenápadné, psané drobným písmem. Vyjadřuje právě styl, ve kterém se večírek ponese.

Narazíte-li na „formal dress“ nebo „cocktail“, je jasné, že akce vyžaduje elegantní look, což pro ženy znamená podpatky, psaníčko a šaty ke kolenům. Na „casual“ či „smart casual“ party můžete vyrazit rovnou z práce. Pokud upřednostňujete kalhoty, sáhněte po jejich sofistikovanější variantě a kombinujte ji s elegantnějším topem.

NEROZLUČNÁ DVOJKA

Pracovní večírky nemusí být automaticky příležitostí vyrazit si do společnosti s partnerem či kamarádkou. Některé firmy doprovod žádají, ale zdaleka ne všechny. Pozvánka na party by proto měla obsahovat informaci, jestli platí pouze pro vás, nebo i pro váš doprovod. Jestli na pozvánce tento údaj není, je samozřejmé, že platí pouze pro jednu osobu. V případě, že si nejste jistí, raději se osobně zeptejte organizátora akce, protože pokud si s sebou vezmete doprovod, s nímž se nepočítá, mohlo by dojít k nepříjemné situaci hned zkraje večera.

UMĚNÍ ODEJÍT

I když se na party velmi dobře bavíte, nezůstávejte na ní až do konce. Nejlepší je řídit se Popelčiným pravidlem – do půlnoci doma. Druhý den se vyhnete špičkování kolegů, že jste největší „tahoun“, a také zmírníte riziko opilosti. A jako bonus, na rozdíl od těch, kteří se zdrží do kuropění, získáte pár hodin spánku navíc a druhý den budete fungovat na sto procent, což šéf jistě ocení!

Zdroj: časopis Glanc a životní zkušenosti autorky Adély Vedralové

Související články