Vybrali jsme tři konkrétní oblasti, na které stojí za to se zaměřit. Máme pro vás i praktické tipy, které můžete vyzkoušet ještě dnes. Připravili jsme je ve spolupráci s lektorkou a životní koučkou Lucií Königovou, autorkou bestsellerů (Ne)Gramotný rodič a Cesta zpátky k sobě.

Začněte u sebe – na vlně radosti

Vztah k sobě samému je základem pro všechny další vztahy – a nejvíc pro ten partnerský. Naše duševní hygiena a vnitřní pohoda je pro něj stejně důležitá jako ta fyzická. Zanedbaná duše totiž začne emočně „zasmrádat“ a vy pak budete šířit špatnou náladu, tlak a napětí. V takovém prostřední není dobře nikomu, ani partnerovi. Co s tím? Najděte si každý den pár minut jenom sami pro sebe. Naplňte je tím, co vás baví. Vychutnejte si ranní kávu, přečtěte si pár stránek oblíbené knížky nebo oživte denní rutinu hudbou a tancem. Vaše pohodová vlna pak třeba inspiruje i partnera.

Kde je jasno, není dusno

Komunikujte. Ujasněte si, co byste ve vztahu rádi měli, a mluvte o tom s partnerem. I když očekáváte, že po mnoha společných letech druhý přesně ví, co si přejete, raději se vyjadřujte jasněji. Jak na to? Začněte dělat „partnerské porady”. Třeba večer u skleničky vína nebo na nedělním rande v cukrárně. Vzájemně si řekněte, co byste v následujícím týdnu od druhého uvítali. Začněte jednou věcí. Třeba tím, že by vás potěšilo drobné překvapení. Jděte partnerské pohodě naproti a přestaňte pořád na něco čekat.

Související články

Pěstujte partnerskou zahrádku

Žádná zahrádka bez péče nekvete, tudíž ani ta partnerská. Stačí přitom docela málo. Jakou péči můžete dát vašemu vztahu? I v denní rutině si najděte čas na příjemné zastavení ve dvou. K rozkvětu vztahu pomohou i malé krůčky a gesta. Upřímný zájem, polibek jen tak pro radost, maličkost, která potěší…Když oživíte všední dny společnými minichvilkami, mnohem víc si začnete užívat větší partnerské aktivity.

Kdo je Lucie Königová

Autorka seberozvojových programů a knih, lektorka koučinku, zakladatelka Life Academy a Školy celostního koučinku, průvodkyně na cestě osobního růstu, mentorka a transformační koučka. V roce 2015 vydala svoji první knihu (Ne)Gramotný rodič, která se záhy stala bestsellerem, četlo ji už více než 11.000 čtenářů. 

Koučovacím křeslem u Lucie a jejího týmu prošlo za posledních deset let už tisíce lidí, aby změnili svůj život k lepšímu. Ne každý se však k návštěvě kouče odhodlá – i proto Lucie napsala knihu Cesta zpátky k sobě a (ne)gramotný rodič.

Zdroj: iGlanc.cz, https://lucie-konigova.cz