Nedávno jsme tu řešili, proč pánové často podléhají mrchám. I muži mohou kroutit hlavou, proč ženy dávají přednost grázlíkům, kteří si hrají s jejich city a po zmizení po sobě nechají střepy v podobě rozbitých srdcí. Co je však horší? Když si ona dáma řekne, že už se nenechá napálit, a pak zase padne do náruče špatného chlapa. Jak je to možné? A jednají ženy stejně jako chlapi, kteří podléhají potvorám?

Chcete baviče? Nebude oslňovat jen vás

Ženy přece tolik nepodléhají kráse jako muži. Hledají ochranu a věrnost. Přesto jsou některé schopny tak lehce naletět týpkovi, který je jako obrázek, a i když neskrývá své špatné vlastnosti, okouzlená dáma před tím zavírá oči. Jedním z důvodů je skutečnost, že u protějšku hledáme duši dobrodruha. Také bychom rády měly doma baviče. Oba typy chlapů budou ze své podstaty spíš extroverti. A jako takoví musí mít kladný vztah k pozornosti, jíž se jim ve společnosti dostává. A k ní patří i ženský obdiv. Mužské ego se snadno polechtá a on se pak ctitelce odvděčí minimálně flirtem. Chlap, který s vámi bude umět laškovat, bude pravděpodobně stejně koketovat i s jinými. Netvrdíme, že tyto nevinné verbální či body languague hry musí skončit v posteli. Pokud vám flirt nevadí, nezabývejte se tím. 

Ach, ti hodní kluci

Extrovert neznamená hned prevít, samozřejmě. Jen vám chceme postupně ukázat, proč nám imponují muži s většími předpoklady pro zlobení. Když si najdete tichého partnera, který vás bude nosit na rukou, neustále se ptát „Co si dáš k jídlu, miláčku? Kam bys chtěla jet na dovolenou?“, nejspíš vás bude brzy nudit. K takovému nebudete moct vzhlížet. Máme totiž tendence v chlapovi vidět toho silnějšího. Chceme, aby si uměl prosadit svůj názor. Dominance evokuje, že si dokáže vybojovat své i jinde než doma. A vybojovat znamená i bojovat za svoji ženu. Postavit se za ni, kdyby nastala nějaká krizová situace. Poskytnout mužné rameno, hřejivou náruč, když se vám nebude dařit. Pevné objetí beze slov dokáže víc, než když muž začne zmatkovat a nerozhodně tápat, co má dělat. Byť v dobré víře, že vám bude chtít poskytnout to, po čem toužíte. Ale vy mu nechcete napovídat, on má přece vědět, co je pro vás nejlepší! Typ hodného hocha i trošku napovídá, že na sobě nechá dříví štípat. A tím pomyslně dává najevo, že je nedostatečně průbojný i v práci. A zde opět máme v hlavě jakýsi archetyp muže, jenž má zajistit rodinu. Mít nějaké cíle, nezakrnět. Což unylý chlapec moc nesplňuje.

Proč si necháváme ubližovat?

Dostáváme se k těm zlobivým chlapcům. Najdete si takového, který si vás omotá kolem prstu. Musí být už znalý, když vám dokáže pobláznit hlavu. Využije zbraň, o které ví, že je jeho nejsilnější. Sexy vzhled, klidně třeskutý smysl pro humor. Na počátku navíc využije nástroje, které platí na každou ženu. Gentlemanství a lichotky zaberou vždy. A vy budete už zaháčkovaná. Když se poté projeví špatně, kdy vám bude například lhát, podvádět vás s jinými, vy nad tím zavřete oči. Protože se nebudete chtít vzdát toho úžasného chlapa, kterého jste v něm viděla na počátku. Některé dámy mají navíc i tendence se obviňovat. Získají pocit, že něco udělaly špatně, když se z toho skvělého chlapa stal podvodník. Je to jako s domácím násilím. Útočníci v oběti vypěstují dojem, že si za to mohou samy. Zdatní manipulátoři to umí.  

Napravíme špatného chlapa? Ne!

Na vině jsou často i vaše mateřské pudy. Myslíte si, že chlapa převychováte. Když jste spolu krátce, tak přece neměl šanci vás poznat. Až uvidí, jak skvělá jste, bude chtít jenom vás a nebude se k vám chovat špatně. Chyba! Pokud to už udělal, projevil, jaký je nedobrý charakter. Z bižuterie zlato nevykřesáte. Naopak víte, co udělá? Časem zčerná. 

Proč ti špatní chlapi vyhrávají?

To je jednoduché. Špatnými vlastnostmi neoslníte. Takže vypočítaví lidé musí maximalizovat okouzlující zbraně, čímž nad ostatními vyčnívají. Ženy jisté rebelské chování vnímají i jako roztomile hravé. Takové nespoutané bohémství je rovněž atraktivní, protože chlap vás nesužuje výčitkami, že jste si zase koupila něco na sebe. Horší pak ovšem je, když si uvědomujete, že pravidelně kupujete i na něj.

Neházejte flintu do žita

Spousta žen si myslí, že to je osud. Že si asi takové typy mužů zaslouží, když je přitahují. Tak to není. Vypočítaví chlapi většinou osloví velký počet žen. Není divu, že narazí i na vás, možná i vaši kamarádku. Je pak jen na vás, abyste zapojila radary a poznala, o co danému chlapovi jde. Hlavně se nepodceňujte a raději hledejte dál. Přece si nenecháte odcválat toho prince, o němž jste snila. Pomáhá i věk. Čím jste starší, tím jste zkušenější. A nepotřebujete si už užívat s krasavci. Uvědomíte si, že je lepší mít po boku někoho, kdo všechno neobrátí ve srandu. Protože někdy je třeba řešit praktické věci. Balanc v jeho i vašem chování vede k vyrovnanosti vztahu jako takového.

Zdroj: iGlanc.cz, Thought Catalog, Psychology Today, The Teen Magazine, The Daily Mail

Související články