Jak už asi tušíte, pojem slow sex je součástí zpomalovacího hnutí. Už máme slow módu, slow jídlo, slow rodičovství… Tak teď i slow sex. A jeho princip je v zásadě stejný. Chce se po nás, abychom zpomalili a přetransformovali naše přirozené pudy ”jak si vrznout”. Ve slow sexu totiž nejde jen o to, že nasadíte pomalejší tempo. Účelem je opravdové spojení, vnímání. Skoro až sexuální meditace, kdy doslova zastavíte čas.

Vědomé spojení

Od chvíle, kdy vstaneme z postele, jsme naprogramovaní jet na výkon. Efektivita a produktivita. Cokoli ostatního je mrhání času. Už si ani nedokážeme užít ráno v klidu bez toho, aniž bychom si k němu předem nerozepsali manuál. Myšlenka zpomalení sexu, ještě když si na něj máme problém najít čas, se tak jeví jako holý nesmysl. Jenže opak je pravdou. Vy slow sex potřebujete a hned si řekneme proč.

Podle průzkumů má až 70 % žen v posteli problém dosáhnout orgasmu. Pomineme situaci, kdy natrefíte na špatného spoluhráče. Ono ale skórovat je často věda i s kapitánem týmu. My ženy totiž většinou potřebujeme k vyvrcholení víc než jen průnik. Samozřejmě srovnávat rychlovku a dlouhé milování je jako srovnávat fast food a degustační menu. Nicméně i pomalý sex může být ve výsledku stejně vášnivý, nebo dokonce ještě vášnivější jak rychlý sex. Fast sex.

Ono je dneska totiž šíleně jednoduché sklouzávat i při tak intimních chvilkách myšlenkami úplně jinam. K práci, k dětem, k povinnostem. Pak se místo na pocity začnete soustředit na výkon a celá se do toho zamotáte. Ocitnete se pod tlakem. A jak byste takhle potom chtěla dosáhnout plného uspokojení, když se ani tomu sexu nevěnujete (myšleno mentálně). Fyzicky tam vaše tělo přítomné je, ale to je tak všechno.

Oční kontakt

Když zpomalíte sex, neznamená to, že se vaše ložnice automaticky zalepí cukrovou vatou. Ovšem  najednou pro vás bude důležitější prožitek místo výkonu. Začněte tím, že se na sebe podíváte. Oční kontakt je nejintimnější způsob, jak se spojit s druhou osobou. Umožňuje vám to být si skutečně blízcí, aniž byste se dotýkali. Nebojte, i na to přijde řada. Ale pro tentokrát odstartujte předehru tím, že se posadíte naproti sobě a budete se dívat druhému hluboko do očí.

Ve vašem těle se pomalu začne hromadit vzrušení a představy o tom, co chcete partnerovi udělat. Čekání samo o sobě je skvělé afrodiziakum a pomáhá udržovat věci žhavé. Oči nezavítejte, snadno vám zase ujedou myšlenky pryč.

Nemějte žádný cíl

Když se naladíte jeden na druhého, postupujte dál. A nespěchejte. Cesta je cíl. Užívejte si společné doteky, hlazení. Soustřeďte se na to, jak ten druhý dýchá a vychutnávejte si neopakovatelný okamžik. Hlaďte se zprvu na místech mimo typické erotogenní zóny. Začátečníkům slow sexu se doporučuje nejdřív upřednostnit místa jako ruce, chodidla, prsty nebo lokty. Kdyby vám náhodou zase utíkala hlava, zhluboka se nadechněte a vyfoukněte všechno pryč. Myslete na teplo partnerovy kůže a na to jak voní. Nic neanalyzujte, pouze vnímejte.

Až se toužebně konečně odevzdáte jeden druhému, představte si, jak se otvíráte jeho pulsující síle mužství. „Zpomalení sexuálního prožitku vede k širšímu uvědomění, které zapojuje všechny smysly a erotogenní zóny, na které často zapomínáme, když spěcháme k vyvrcholení. Pomalejší sex má méně cílů a často vede k širšímu spektru rozkoší,” říká certifikovaná lektorka tantry Mare Simone. Na rychlovkách není nic špatného, pokud ale máte jen ty, o hodně přicházíte.

„Zpomalení a vychutnání si každé nuance erotického potěšení vytváří bohatší a déle trvající pocit tělesného uspokojení, který omlazuje, vyživuje a léčí tělo, takže vypadáme a cítíme se ještě několik hodin poté živější," doplňuje Simone s tím, že povznášející účinky slow sexu mohou přetrvávat i několik dní.

Výhody nejsou jen fyzické

Pomalý sex nejenže změní vaše pojetí času, ale možná upevní nebo dokonce zachrání skomírající vztah a vrátí mu druhý dech. Zprvu žhavé milování rychle sklouzne v nenaplňující rutinu. Nedostatek vášně až nulové sexuální tužby. Slow sex může být vaše správná odpověď, která znovu naváže spojení mezi vámi a partnerem, ale také pomůže naleznout pocit naplnění, o kterém jste věděli, že vám celou dobu chybí. Jen si vzpomeňte, jak je úžasné si pomalu vychutnat jídlo, co zasytí a pohladí. S milováním to bude stejné. Proč si tedy nedopřát změnu a pořádný dezert?

Pokud si pořád myslíte, že nemáte dost času na vzájemné vzrušování, zde je shrnutí několika výhod pomalého sexu, které stojí za zvážení:

  • Zažijete nový rozměr spojení díky očnímu kontaktu
  • Větší šance na orgasmus
  • Sex bude trvat déle
  • Žádný nátlak na vyvrcholení
  • Prostor k experimentování a zkoumání

Ještě pořád váháte?

Zdroj: iGlanc.cz, Sassy, Style Caster