Je to tajná zbraň do kabelky. Rychlá pomoc, když se váš idol nemůže rozhodnout, jestli se mu líbíte, nebo ne. Po pár střicích (a tím nemyslíme ty vinné) už bude vědět. Že jste přitažlivá, smyslná a že vás musí mít. A to platí i pro dámy, které nejsou jako z plakátu. Funguje to samozřejmě i u mužů. Mrkněme se nejdříve na to, jak feromony fungují a jak pracovat s těmi dámskými a pánskými.

Co jsou feromony?

Jde o látky, které vylučuje naše tělo s pomocí potu, takže si spousta lidí myslí, že je lze zachytit čichem. Není to zcela pravda. Feromony jsou něco jako hormony, reagujeme na ně skrze impuls, který vyšle tzv. Jacobsonův orgán. Jej nalezneme na rozhraní ústní a nosní dutiny na vrchním patře. Jakmile tedy zachytí přítomnost feromonů, vyšle do mozku signál, že v okolí je samec, nebo samička, a tím se začne stimulovat centrum rozkoše. A síla vysílaných feromonů pak ještě určí, jak jsme sexuálně přitažliví pro okolí.

Nálož atraktivity od přírody

Zdá se vám to jednoduché? Myslíte, že člověk, který moc krásy ani inteligence nepobral, přece nemůže i přes nálož feromonů získat každého, na koho si prstem ukáže? Příroda je někdy mocná. Vezměte si, kolikrát umí okouzlit člověk se silným charismatem, ačkoli fyzicky úplně není váš typ. Také všechno se vším souvisí. Když to hodně zjednodušíme, tak příroda ty „slabší kusy“ zkrátka neobdaří ani velkou dávkou feromonů. Že si je dodáme chemicky, to už neřeší. A tím se dostáváme k tomu, zda takové feromony fungují, či nikoli.  

Kam feromony nastříkat?

Flakonky s kouzelnou vodičkou zamilovanosti nejsou až tak pohádkami. Feromony si můžete koupit v několika podobách. Oblíbené jsou parfémy s jejich obsahem. Jestli si nechcete zvykat na novou vůni, můžete se postříkat feromony bez parfemace, a poté se navoníte oblíbeným sprejem. Jak jsme prozradili, feromony se nečichají, takže nic nepřestříkáte. Kam zázračný koktejl aplikovat? Tam, kde to pulzuje, takže na krk (především na oblast pod ušním lalůčkem), do dekoltu a na zápěstí. Můžete i do vlasů, pokud chcete vzbudit vášeň v partnerovi, ti často čichají k vlasům, tudíž budou vnímat i feromony.

Dámské versus pánské

Až budete shánět tyto látky ve flakonku, zjistíte, že se prodávají feromony pro ženy a pro muže. Dámské verze tvoří báze především v podobě feromonů zvaných androstenol a androstadienon. Pánské variace jsou založeny na feromonech androstenon a androsteron. Nemusíte si pamatovat ty názvy, nejsme na hodině chemie. Jen si zafixujte, že se jedná o složky, které jsou cílené na nositele, nikoli na příjemce. Někteří lidé si totiž myslí, že pokud například lesbická žena bude chtít svést jinou, bude muset sáhnout po feromonech pro muže. Nikoli. Feromony jsou látky, jež podporují atraktivitu toho, kdo se jimi postříká, necílí na osobu, kterou chcete svádět. Ještě vám poradíme, že pro intimnější chvíle se můžete natřít olejem s obsahem feromonů nebo si po holení intimních partií aplikujte balzám s feromony. Pokožka bude otevřená a přípravek tak víc vstřebá.  

Jsou feromony jen placebo?

A máme tu další otázku, možná tu nejčastější. Fungují feromony, nebo jde o pouhé placebo? Jde o látky s nějakým účinkem, to je fakt. Pokud se jimi opojíte v podobě parfémů, jistě to zapůsobí na živočišné pudy protějšků. Ale nic není stoprocentní. Tak jako jsou lidé více a méně senzitivní, jsou i různě citliví na vnímání chemických projevů těl ostatních. Samozřejmě ne vždy tato zbraň bude fungovat, ale ve většině případů významně pomůže. Někdo také může namítat, že pokud použije zázračný flakon na svádění, tak si prostě vsugeruje, že je atraktivnější, a tím pádem se rozzáří. I to nevylučujeme. Pokud magická vodička pomůže i takto, proč ne?

Jak dlouho feromony vydrží?

Běžné výrobky s feromony mají vydrž účinku asi čtyři hodiny. Je-li před vámi dlouhá noc, není nic snazšího, než si vzít malé balení nebo atomizér do kabelky. Zbývá vás asi už jen poslat pro zázračné koktejly lásky, že? Najdete je samozřejmě v erotických shopech, prodávají je ale i vybrané parfumerie.
 
Zdroj: iGlanc.cz, Healthline, Britannica

Související články