Všechny jsme to zažily. Oblékneme si své nejlepší oblečení, věnujeme hodiny úpravám make upu a účesu a chceme zapůsobit. Na schůzce se vše vyvíjí dobře, rozloučíte se plná dojmů, ale… jakto, že mi už nezavolal? Abyste takovému scénáři předešla, zkuste příště dát na rady odbornice na randění Eriky Ettin. Jako vztahová koučka a zakladatelka společnosti se zaměřením na hledání lásky už si vyslechla mnoho příběhů a tohle jsou některá z jejích doporučení.

1. Buďte zdvořilá a přijďte včas

Věděla jste, že podle studie společnosti Dating zhruba 60 % nezadaných uvedlo, že by nešli na další rande s někým, kdo napoprvé přišel pozdě? Proto v první řadě dbejte na základy slušného chování a vyražte z domu s předstihem. Pokud vás cestou přece jen něco zdrží, včas to druhému dejte vědět a omluvte se.

Nesnažte se ani o umělý pozdní příchod, s tím už na nikoho nezapůsobíte. Dnes se cení dochvilnost, protože je vzácná. Ukažte mu hned ze začátku, že si ceníte jeho času tím, že přijdete včas.

2. Zapomeňte, že máte telefon

Všichni máme rušný život a s tím potřebu kontrolovat mobil co pár minut. Ale na prvním rande je neslušné být stále zaboření do telefonu. Ideální je nechat ho v kapse, ať vás nesvádí, a vypnout si upozornění. Pak se budete lépe soustředit na přítomnost.

V případě, že čekáte opravdu hodně důležitý telefonát, zejména pokud máte děti, svému protějšku to oznamte. „Čekám hovor, nebude ti vadit, když vytáhnu telefon?” Stejně tak Erika Ettin upozorňuje, že tatáž pravidla se vztahují i na chytré hodinky a další zařízení.

3. Alkohol jen s mírou

Všichni jsme před první schůzkou nervózní a dát si skleničku nebo panáka na kuráž je úplně v pořádku. Ale opít se doma s tím, že pak s vámi alespoň hned zkraje bude zábava už zavání alkoholismem a hlavně slušným trapasem. Není nic horšího, než když je jeden opilý a druhý střízlivý. Najednou ten svět a priority vidí každý úplně jinak a jeho prioritou bude, aby se vás co nejdříve zbavil a nemusel vás už nikdy víc vidět.

Střídmost v alkoholu platí i během rande. Přece se nechcete ztřískat tak, že zatímco vy si nebudete nic pamatovat, on nezapomene na to, jak vás musel nakládat do taxíku poté, co jste v restauraci pozvracela záchody.

4. Historky z nepovedených rande si schovejte na jindy

Může se nám to zprvu jevit neuvěřitelně zábavné, vyprávět si o předchozích nepovedených rande, ale není to dobrý nápad. „Znovu se ukazuje, jak milujeme cizí neštěstí,” říká vztahová odbornice Erika a dodává „protože jakmile se do toho pustíte, jen se navzájem předháníte. Mluvíte o jiných lidech a schůzka najednou dostane negativní nádech.”

První rande by mělo být o zkoumání vás dvou, vy jste tady hlavní herci. Tak nedovolte, aby se konverzace stočila k vyprávění detailů o někom jiném.

5. Neplánujte společnou budoucnost

Když přeskočí jiskra, je snadné se nechat unést a zavést hovor k tomu, jak byste si představovala váš společný život. Ale držte se prosím v přítomnosti. „Smyslem prvního rande je poznat, kdo ten člověk před vámi je," říká. „Není to plánování vašeho společného života. Není to rozhodování o tom, zda je tento člověk ten pravý. Jde jen o to, abyste zjistili, zda si s touto osobou dobře rozumíte.” Jediné, co si z prvního rande potřebujete odnést, jsou dobré dojmy. Zasmáli jste se? Bylo vám v jeho společnosti dobře? Chcete ho vidět znovu? Pak si domluvte další schůzku a zbytek zatím neřešte.

6. Vynechejte historky s ex

Kývnutím na rande dáváte najevo, že jste znovu připravená randit, takže nechte minulost minulostí a soustřeďte se na muže před vámi. On tam nesedí proto, aby poslouchal o vašich bývalých partnerech. Je tam, protože ho zajímáte a chce vás lépe poznat.

Podle koučky na randění jsou rozhovory o ex nepřípustné. „Bohužel se spousta lidí ráda dělí o své plačtivé historky.” Ale jsou i tací muži, kteří se tím snaží ze slušnosti vyjádřit zájem, takže se vás zeptají třeba na rozvod, jaký byl. „Svým klientům radím, že když na toto téma přijde řeč, ať z toho vybruslí například větou: Opravdu nechci na schůzce s tebou vytahovat nikoho jiného. Nebo: Ráda se o to podělím, až tě lépe poznám.”

Extra tip na závěr zní, abyste se před vstupem do restaurace nezapomněla zhluboka nadechnout, v kapesním zrcátku si zkontrolujte make up a zuby, a vykročte. Při představování se soustřeďte na pozdrav, podání ruky a držte hlavu vzpřímeně. Když máte úvod úspěšně za sebou, konečně se můžete trochu uvolnit a užít si večer.

Zdroj: iGlanc.cz, Today, Instagram