Chlapi nikdy nepochopí, jaký to je. Každý měsíc menstruovat. Fungovat s bolestí prsou a nafouklým břichem už týden dopředu. Chodit do práce, i když máme křeče. Nakupovat drahé menstruační pomůcky. Zvládat změny nálad, aniž bychom muže za jejich ironické poznámky: „Seš dneska nějaká podrážděná,” neprobodly kuchyňským nožem, kterým mu zrovna krájíme maso k večeři.

Je to přece MENstruace

Vlastně nechápu, proč to tak příroda nezařídila už od začátku. Vždyť i ona MENstruace má ty mužské v názvu. Kdybychom se skutečně my ženy probudily do světa, kde by ono břímě nesli muži, menstruace by se stala záviděníhodnou schopností. Vůbec by nevadilo, že menstruují úplně všichni. Stejně by se s tím vytahovali.

Zatímco dívky jsou ze své první menstruace rozpačité a skoro se stydí, chlapci ne. Dostat menstruaci, to už by znamenalo stát se Dospělým mužem s velkým D. První menstruace by byla velkolepá oslava mužství, doprovázená týdenními večírky, rituály a náboženskými obřady.

Minimálně den volna v práci

Okamžitě by se uzákonilo placené volno. Možná by menstruaci věnovali rovnou celé jedno Ministerstvo hladké menstruace, protože taková věc si to zaslouží. Menstruující muži by nemuseli do práce, protože ty menstruační křeče se přece nedaj vydržet. „Šéfe, dostal jsem to. Dneska nepřijdu.” A šéf by jen souhlasně přikývl a popřál podřízenému hodně zdaru a sil v těchto těžkých časech. Drž se vojáku! Pochopení by samozřejmě měla i policie, která by mužům v jejich dny odpouštěla pokuty.

PMS není mýtus, skutečně existuje

Každý by přesně věděl, co je to PMS - premenstruační syndrom. Žádný muž by nemusel čelit narážkám: „To sis teďka vymyslel, že jo,” ve chvíli, kdy bychom je načapaly uprostřed noci s kbelíkem zmrzliny a pytlíkem brambůrek, zatímco by plakali nad včerejším dílem Ordinace v růžové zahradě.

Ani si nechci představovat ty jejich nálady. Oni to nepřiznaj, ale jsou ještě náladovější než my, co teprve ve chvíli, kdy by se jim zjančily hormony. Proto by na veřejných místech vznikaly takzvané Masculine Menstruation Caves, v podstatě takové novodobé jeskyně pro muže, kde by nechyběly pohodlné gauče, zásoba občerstvení, včetně energy drinků z edice Cycle Boost, slibující příval energie při menstruační únavě.

K tomu velké obrazovky na sledování filmů a hraní her. Možná by existoval i speciální sportovní kanál, kde by soutěžili muži v aktivitách jako: Kdo nejdéle vydržel křeče, než si vzal prášek proti bolesti? Kdo ztratil nejvíc krve? Kdo doma zvládnul nejvíc věcí během svých dnů. Na olympiádě by pak byly disciplíny: Menstruační maraton anebo Cyklistika v cyklu.

Pivo pro pravé muže

Na trhu by se objevily nové edice piva ”Pro chlapy v cyklu” s vyšším obsahem vitamínů a minerálů proti křečím. K tomu by si v hospodě chlapsky vykládali hrdinské příhody o mužích, kteří dosáhli na vrcholu cyklu největších úspěchů.

Menstruační pomůcky zdarma

Menstruační pomůcky by už dávno byly zdarma. Na krabičkách by místo peříček a kytiček byly obrázky silných mužů a slibovaly by místo komfortního a pohodlného nošení maximální absorbci pro aktivní chlapy. Nebo pomůcky 3v1, které by se skládaly z absorbční vrstvy, zahřívacího pásku a vůně tabáku.

Samozřejmě by neexistovaly pomůcky jako tampony nebo menstruační kalíšky. Prodávaly by se menstruační trenky. Menstruační plavky ovšem ne, protože podle mužů by to i tak byla plína do vody. A vedle dítěte s plínou v bazénu přece být taky nechcete. Takže jak by to vypadalo, kdyby menstruovali muži? Možná je lepší, že menstruace patří jenom ženám.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články