Houbaření jinak

Ano, houbaření se může sice na první pohled jevit jako typická činnost pro starší ročníky. Český národ je ovšem pověstný jako národ houbařů a jelikož se vrací taková ta vlna: vypěstuj a vyrob si sám, byla by škoda tuhle typicky podzimní činnost hned zavrhnout, hlavně když si ji můžete trochu okořenit.

Baví vás adventury? Představte si hledání hub namísto hledání pokladu a bonusů v oblíbené hře. Houbaření je taková přírodní schovávačka, akorát mnohem víc hardcore. Houby nemusíte ani sbírat, pakliže se nikdo z vaší party nevyzná v tom, které jsou jedovaté, které jedlé. Stačí si předem určit body a muchomůrka (tu pozná opravdu každý) může představovat mínus jeden život. Jestli chcete rovnou houby i sbírat, vezměte s sebou do lesa aspoň jednoho člověka, který se vyzná.

Táborák

Co takhle si opéct buřty u táboráku a pokud někdo z vás umí na kytaru, tím líp. Je to levná, ale pořád skvělá zábava, k níž toho moc nepotřebujete. Jen hrstku stejně naladěných jedinců. Když to navíc spojíte s noční bojovkou nebo vyprávěním strašidelných příběhů, bude to večer, na který dlouho nezapomenete.

Filmový maraton

Ideální i na dny, kdy počasí venku za nic nestojí. Vánoční filmy ještě chvíli nechte u ledu, jistě dáte dohromady spoustu dalších, které mají typicky podzimní atmosféru. Vezměte burčák a popcorn, na podlahu rozložte deky a zmáčkněte play.

Gril party s degustací vína

Grilovačky jsou klasika, ale když to máte na Moravu daleko, co takhle je spojit s degustací vína? Bohatě postačí, když každý z hostů donese své oblíbené a pak se můžete směle pustit do koštování. Můžete z toho udělat i hru, kdo pozná nejvíc chutí a vůní obsažených ve víně. K tomu nepotřebujete být odborník, obvykle si to přečtete na etiketě.

Výlet za nejbližší památkou či zajímavostí

Aktivita, která se neomrzí a můžou ji podniknout všechny věkové kategorie. Kolikrát jsme tak zaujetí lítáním do neznámých krajů, že sotva známe své nejbližší okolí. Mrkněte na internet, jaké zajímavosti se nedaleko vás nachází a na některou z nich si udělejte výlet.

Nafoťte se s kamarádkou

Všechny ty barvy podzimu budou co nevidět i na Instagramu. Můžete se domluvit s kamarádkou na vzájemé fotoseanci. Kamarádky mají vždy pochopení, pokud se sobě na fotce nelíbíte a bez váhání ji s vámi přefotí, nebudou vám nadávat, že vám to trvá ani se neurazí, když nebudete s výsledkem spokojená.

Podzimní lovení

Nepůjdete lovit divokou zvěř ani lidi. V zahraničí je apple bobbing - lovení jablek - velmi populární aktivita spjatá s Halloweenem. V Čechách máme jablíček dost, takže už potřebujete jenom zahradu a velký lavor s vodou. Na rozjezd zábavy je to ideální aktivita, anebo si ji můžete dát schválně až ve chvíli, kdy už jsou někteří z vás ojínění alkoholem.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články