V dnešní době, kdy vás zaplavují zprávy o stále nových appkách, nebo když posloucháte příběhy dvojic, jež našly protějšek na seznamce, se zdá, že se nelze naživo seznámit. Není divu. Obliba těchto aplikací určitě vzrostla. Hlavně za doby pandemie. Je to dané také naší pohodlností. Trávíme hodně času na sociálních sítích, chodíme méně mezi lidi, takže i potenciální protějšek hledáme na síti. Proč ne? Na seznamce máte dotyčného jako na zlatém podnose. Uvidíte hned, jak vypadá, kolik mu je let, jaké má zájmy a cíle. Už vám v hlavě vyskočilo „ale“? Samozřejmě je spousta těch, kteří na síti lžou. Jen si vybavte, jak jsme se na seznamky dívali ještě před pár lety. Buď jsme vnímali, že tam pátrají po lásce starší lidé, nebo divné existence. Dokonce pro mnohé byl inzerát na seznamce zoufalostí. Dnes je to trend. Ovšem stejně jako v módě mu nemusíte podlehnout.   

Zdroj: Youtube

Zásada č. 1 – Dívejte se kolem sebe

Hoďte se do režimu offline. Myslíme zcela. Aplikace na seznamování nepoužíváte, přesto se často koukáte do mobilu? Chyba! Nikdy nevíte, kde se kolem vás mihne zajímavá osobnost. Když se chcete seznamovat offline, nemůžete očima scrollovat weby, zatímco naproti v autobuse sedí pohledný protějšek. Proto se dívejte kolem sebe a vnímejte ostatní. Poradíme vám, že ani nedávejte na první dojem. Někdy vás nezaujme jistá osoba, protože není váš typ. Když s ní ale strávíte více času, může si vás získat charismatem, stejnými názory nebo na vás bude působit pozitivně její uklidňující hlas. Zkrátka nezahazujte možnost potkat někoho, kdo vás neokouzlí na první dobrou, ovšem do budoucna půjde o to pevnější pouto.

Co je v domě, není pro mě. Jak to chodí v práci?

To je zajímavé. Zatímco dříve platilo, že bychom si neměli nic začínat s kolegy, mnohdy to byl dokonce důvod k vyhazovu, dnes se vztahy na pracovišti tolerují tak nějak více. Což ale neznamená, že byste si to měli takto usnadnit. Musíte sami zvážit pro a proti. Je fajn se potkávat, když jste zamilovaní. Ale co po čase? Nebude vám vadit, že budete mít partnera za zády? Chcete věnovat pozornost i jiným lidem, což v případě přítomnosti protějšku půjde hůře? A pak je tu zásadní moment. Když se rozejdete, to se budete stále potkávat v práci. Snesete to? Samozřejmě nemůžete myslet dopředu a vědět, že dotyčný dá výpověď, nebo vy si sbalíte věci, protože na trhu práce je spousta nabídek. Za rok může být vše jinak. Neodrazujeme vás od randění v práci, je to i nejjednodušší cesta. Dotyčného máte šanci dobře poznat. Zvažte ovšem i ta potenciální proti.

Bar je jistota

Restaurační zařízení, jako jsou hospůdky, kavárny a hlavně bary vybízí k seznámení, protože sem chodí spousta lidí. Říkáte si, že bary možná, ale jak se seznámíte v podniku, kde má každá parta svůj stolek? Nikdy nevíte. Když budete na místě dlouho, všimnou si vás ostatní. Víno nebo pivo potečou proudem, lidé se osmělí oslovovat se a třeba si přisednou. V baru je to samozřejmě jednodušší. I zde alkohol uvolňuje, navíc sem spousta lidí chodí hledat protějšek. „Něco“ ulovit se vám skoro jistě podaří. Jen buďte opatrní. Choďte na rande, ale jděte na vše postupně, ať se v dotyčném nezklamete.

Koníčky sbližují

Tuto variantu můžeme jen doporučit. V podstatě jde o něco mezi barem a prací. Najdete tu hodně lidí a nenesete riziko, že když vám to neklapne, tak to bude potíž jako v zaměstnání. Různé zájmové kroužky sdružují lidi s podobnými hodnotami, logicky i zájmy, takže zde je předpoklad, že si budete rozumět. Zkuste kurzy kreslení, zaměřte se na počítačové dovednosti, vaření je velmi trendy, choďte ale třeba i na semináře o filmech. Samozřejmě na lekce háčkování asi moc mužů nepřijde. Nebo nějaký se tam objeví, ale v něm najdete spíš „kamarádku“.

Sportem ku zdraví i lásce

Fitko je rovněž ideálním prostředím, kde se seznámit. Navíc, pokud máte jasně vyhraněno, že chcete fyzicky pohledného partnera, zde je najdete v plné kráse. Ostýcháte se, protože nejste v kondici a stydíte se před těmi namakanými svalovci? Stud odhoďte stranou. Fitko je společný zájem a nikdy nevíte, koho zaujmete, protože pro sebe prostě jen také něco děláte. Může se vám stát, že k vám přiskočí zkušenější benchař a poradí vám, jak efektivněji cvičit. Po tréninku se nakopnete proteinovým koktejlem, po další lekci to bude třeba sklenka v baru.

Pejskaři se znají

Lidé se psy jsou zvláštní komunitou, a i když se třeba mezi sebou neznají, stejně se pozdraví. Čtyřnozí mazlíčci se se seznamováním nepářou, jakmile se potkají, zastaví se a musí se očuchat. Takže i vy ustrnete na místě a s druhým páníčkem povedete konverzaci. A kdo ví, v co vyústí. Jestli si říkáte, že máte svůj rajon oběhnutý a všechny znáte, popadněte chlupáče a vyrazte někam na výlet, kde potkáte nové lidi.

Kde najít vysněného partnera?

Někteří to tak mají. Vizualizují si dokonalý protějšek. Může to být někdo, kdo se podobá jeho ex, jiným imponují třeba lidé různých povolání. Pokud se vám líbí umělci, jejich jisté bohémství, choďte na výstavy, zmíněné semináře na uměleckých školách. Jestli vám imponuje mužnost vojáků, vyrazte na akce pořádané armádou. A tam se dejte do řeči s ochráncem dobra. Že vám bude zpočátku vyprávět o nejnovějším tanku, to musíte přetrpět. Nemůžete se jej hned zeptat na to, jestli je svobodný. I takto se dá ale zajímavě seznámit.

Kamarád taky rád, možná napořád

A na závěr vás jemně upozorníme, že nikdy nevíte, koho máte třeba 10 let vedle sebe. Říká se, že kamarád taky rád a mnohdy se stane, že si nejlépe sednou lidi, kteří se roky kamarádí. Znají se dokonale, máloco je tak překvapí. A pokud se ti dva do sebe zamilují, nepůjde nejspíš o úlet, protože k sobě mají sympatie právě mnoho let.

Na závěr máme ještě jednu radu nad zlato. Buďte komunikativní! Usmívejte se, nebojte se konverzovat. Tak k sobě přivábíte více lidí. Když se seznamujete offline, dejte o sobě živě vědět.  

Zdroj: iGlanc.cz, The Guardian, MindBodyGreen

Související články