Je třeba říct, že na začátku všeho byla myšlenka zprostředkovat dětem smysluplně strávený odpolední čas. Tak, aby nemusely opouštět areál školy - pomohlo by to nejen dětem, ale i jejich rodičům. Možná inspirovány zahraničím se do nápadu pustily školy samy, nebo si k tomu přizvaly společnost Kroužky. Je to skvělý nápad, který je stále vylepšován.

Baví je to - anebo ono?

Přihlašování na kroužky právě teď vrcholí a je tak nejvyšší čas najít ideální kroužek pro vaše ratolesti. Aktivity probíhají přímo na základních a mateřských školách, takže děti nemusejí nikam docházet či dojíždět, lektor si je vyzvedne v družině a zas je do ní odvede. Největší zájem je tradičně o sportovní kroužky a velkému zájmu se těší i aktivity spojené s tancem, hudbou a moderními technologiemi. Hodně děti baví zálesák nebo legorobotika.„Jsme moc rádi, že zájem o kroužky pro děti roste," říká Tereza Kolářová ze společnosti Kroužky a dodává, že pokud dítě neví, co ho bude bavit, může si první lekci vyzkoušet zdarma a pokud to nebude to pravé, zvolit kroužek jiný. Hodně nabité jsou sportovní kroužky, ať už je to florbal, bojové sporty nebo sportovní hry, či kroužek sportmaniak, ve kterém si během roku děti vyzkoušejí na patnáct sportů.

Noví kamarádi

Vypadá to jako nadnesené tvrzení, ale je faktem, že právě kroužky pomohou dětem najít to, co je baví, činnost, při které budou spokojené. "Sama mám dceru a chodí na Dětskou jógu, kterou pořádáme ve škole ve Vraném nad Vltavou," říká jedna z maminek, Radka Dobiášová. O tom, že jsou kroužky, ať už je pořádá ve škole ten nebo onen, přínosné pro růst a vývoj dítěte toho bylo napsáno už spousta, ale je třeba si uvědomit, že to není jen o fyzické zdatnosti a umu, ale převážně o psychické pohodě, radosti a mezilidských vztazích, které jsou v dětském věku zásadní. Vždyť i na kroužcích je možné si najít spoustu nových kamarádů.

Má to smysl

Kroužky pořádají i velké akce, jako jsou florbalové turnaje a taneční soutěže. Velice oblíbená je i Kroužkovaná podívaná. Akce probíhá vždy před Vánocemi na Staroměstském náměstí a na konci školního roku ve Žlutých Lázních v Praze, a děti na ní předvádějí, co se během školního roku naučily. Pro všechny, kdo pro ně kroužky organizují, je veliká radost vidět, jak jsou nadšené, ať už zatancují, zahrají na hudební nástroj, nebo předvedou anglicky hrané divadlo. A jsou pyšní i na to, jak mají šikovné lektory – ať jde o maminky na mateřské dovolené, nebo i studenty, které práce s dětmi opravdu baví.

Zdroj: iglanc.cz, Kroužky

Související články