První láska přes internet, kterou pamatujeme, je zřejmě ta z filmu s Meg Ryan a Tomem Hanksem. Jasně, lidi se už nějaký ten pátek online seznamují, a kdo to někdy zkusil, ví, že i v tom je kapka vzrušení. Ale dlouhá léta se jednalo pouze o výjimečnou záležitost. Jinak jsme byli zvyklí na potkávání osobně, oťukávání vzájemné chemie. Vyčkávání, jestli se vytipovaný střed zájmu na vás usměje, nebo raději odvrátí zrak.

Zdroj: Youtube

Osobním seznámením dokonce odpadá pravděpodobnost zklamání, že protějšek sympatický na internetu vás naživo nebude absolutně přitahovat. Takže jste připravené najít lásku jako za starých časů? Najít lásku offline.

Přátelé dohazovači

Vrána k vráně sedá, takže je velmi pravděpodobné, že vaši přátelé budou mít ve svém okolí někoho, kdo je na podobné vlně. Není nic lehčího, než se zeptat, zda o někom zajímavém a single nevědí. Jsou to lidé, kteří vás dobře znají, proto by měli mít představu o tom, kdo k vám sedí. Neváhejte pak využít příležitost, jak se o dané osobě před prvním rande něco dozvědět. Zvědavost bude jistě na obou stranách.

Nové pohybové aktivity

Hodina jógy nebo pilates je sice fajn, ale nového chlapa by tu člověk těžko pohledal. Co takhle rozšířit svůj pohybový repertoár o pár mužských aktivit? Na běžícím pásu nebo na kole to ve fitku jistě zvládnete, a mezitím trochu omrknete terén. Potom už není nic jednoduššího, než pěkného muže poprosit o pomoc s posilovacím strojem. Máte v takovou chvíli jedinečnou příležitost rozvést další konverzaci, i když se zpočátku bude zřejmě týkat jen zdravého životního stylu a pohybu.

Dají se rozhodit sítě i do ryze mužských kruhů a najít si chlapský koníček. Neměla byste se však nutit do žádné činnosti, která vám není příjemná. Jednou by na to dotyčný stejně přišel, a co pak? Najednou třeba zjistíte, že kromě malé lsti na začátku nemáte nic jiného společného.

V baru nebo na diskotéce

Na místech, kde se pije alkohol, jde seznamování snáz. Spadnou z vás zábrany a lépe se maskuje neúspěšný lov. Ale jedná se i o hodně prvoplánový nápad, který mnoho lidí zneužívá jen k seznámení na jednu noc. Jestli jdete do baru za účelem hledání vztahu, nenechte se opít prvním krasavcem, který vám koupí drink a řekne, že máte vážně pěkný oči. Rovněž si předem dobře rozmyslete, jestli chcete protějšek, co chodí do baru lovit. Až se potom vypraví za zábavou bez vás, nebude to pokaždé impuls k žárlivosti?

Jděte na procházku, za kulturou nebo na koncert

Pobytem na čerstvém vzduchu zabijete hned několik much jednou ranou. Jednak načerpáte vitamín D a rozhýbete tělo, druhak je to příležitost, jak narazit na stejně osamělou duši. Občas se zastavte na hezkém místě a chvíli rozjímejte. Než se nadějete, budete na jednom místě dva.

Není žádná ostuda vyrazit osamoceně i na koncert nebo do divadla. Kulturní akce bývají místa, kam se lidé pěkně obléknou, tak využijte toho, že vám to zrovna sluší, a rozhlédněte se kolem sebe.

Kavárenský knihomol

Četba je rovněž úžasný koníček a pokud na ni vyloženě nepotřebujete nepropustné ticho a čtyři stěny, proč čtením knížek trávit čas jenom doma. Vezměte do ruky román a jděte si sednout do své oblíbené kavárny. Občas se mezi kapitolami rozhlédněte kolem sebe. Třeba se vaše oči střetnou s jinými a nakonec ještě prožijete svůj vlastní příběh z červené knihovny. Kniha je navíc úžasný doplněk, kterým dáváte případnému zájemci prostor najít počáteční téma konverzace.

Kurzy a workshopy

Stejné zájmy jsou v partnerském vztahu poloviční výhra. Hodně záleží na typu kurzu, ale příležitost pro zahájení konverzace budete mít přinejmenším o pauzách a rovnou si povídejte o tom, co jste právě slyšeli nebo co jste se naučili, co vás zaujalo. Tvůrčí kurzy jsou ještě lepší, protože je na nich větší prostor pro týmovou spolupráci. Co takhle kurz vaření? To zní víc než lahodně.

Zapojte do akce svého mazlíčka

Nikdo by si neměl pořizovat psa jen kvůli tomu, aby se s někým seznámil, ale jestli už ho máte, využijte toho. Pejskaři dobře vědí, jak jednoduché je začít konverzaci uprostřed chodníku. Ani nevíte jak, ale najednou s dalším chovatelem rozebíráte druh granulí a tipy na zajímavé procházky. Jestliže máte venčící trasy poblíž svého domova prochozené křížem krážem a o zajímavé objekty je tam nouze, popojeďte kousek dál. Váš pejsek bude vděčný za nové prostředí a pachy k objevování, vy zase za nové chovatele k prozkoumání.

Míst a způsobů, kde se můžete bez použití internetu seznámit, je mnoho. Základem je chodit ven mezi lidi a mít oči dokořán. Láska totiž může čekat i ve frontě u kasy, a když to přijde, neváhejte udělat první krok. Vždyť co horšího se může stát, než že odejdete domů s nepořízenou. Tak to prostě ještě ten pravý zrovna nebyl. Zítra je taky den.

Zdroj: iGlanc.cz