Váš obličej, každý jeho rys, úzké oči, velký nos, vysoké čelo, husté obočí. Proporce a vzhled jednotlivých partií. To vše nám poskytuje určité nápovědy o tom, jaký člověk v jádru skutečně je. Alespoň podle fyziognomie, lékařského nástroje starého více než 2000 let. Dnes se hojně využívá v oblastech zdraví či vzájemných vztahů, protože proniknout do hloubky druhé bytosti znamená jí lépe porozumět. Dnes už existují i aplikace, které vám načtou obličej a ledacos prozradí, ale to zvládnete i sami. Pohlédněte na sebe do zrcadla nebo se pečlivě zadívejte na osobu, kterou chcete ”přečíst” a řekněte, co vidíte?

Tvar obličeje

Lidé s kulatým obličejem bývají empatičtější než ostatní. Mají spoustu nápadů a jsou věrní milenci, přestože jejich sexuální fantazie jsou velmi živé. Naopak podlouhlý obličej naznačuje, že se jedná o osobu narcistickou, nicméně jsou to také lidi s přirozeně dobrým citem pro organizaci, ale často si nakládají hodně práce. Povaha, kterou mají vepsanou v obličeji může často způsobit ve vztazích rozkol. Lidé s trojúhelníkovým obličejem bývají štíhlí a mají tendenci být nebývale kreativní. Jsou také velmi inteligentní, ale mají vznětlivou povahu plnou ohně. Do všeho jsou tak extrémně zapálení. A konečně, lidé s obličejem tvaru čtverec jsou dominantní a horkokrevní. Umí se skvěle rozhodovat, jsou spolehliví, inteligentní a mají vynikající analytické schopnosti.

Také čelo ledacos napoví, čím vyšší, tím inteligentnější jedinec před vámi stojí a široké svědčí o cílevědomosti. Dvě nebo tři vodorovné vrásky jsou prý znakem štěstí, jedna kolmá silná vráska uprostřed říká, že takový člověk bude mít sice hodně přátel, ale též krutých nepřátel.

Oči

Člověk s výraznýma očima je velmi přátelský a snadno ’oslovitelný’ nebo jak to jinak říct. Zkrátka se s ním budete vždycky cítit jako člen jeho rodiny. Naprosto v pohodě a vítaný. Velikost očí znamená, jak moc člověk dokáže prožívat emoce. Takže malé oči naznačují určitou nervozitu, uzavřenost, ale zase se jedná o mimořádně pozorné jedince. Lidé se s jakoby přivřenýma očima se umí velmi dobře soustředit, zatímco lidé s očima dokořán jsou - jak jinak - mimořádně otevření a obecně mají vždy jiný pohled na věc. Hluboce posazené oči si fyziognomie spojuje s velmi intenzivní osobností. Jsou to osoby pozorné, extrémně vášnivé a mají pokrokové myšlení. Není divu, že se obvykle věnují tvůrčímu povolání, například psaní.

Dejte si pozor na jedince s očima blízko u sebe, poukazuje to na zahleděnost do sebe, nebo na koutky směrem nahoru. Takový člověk sice bude šarmantní, ale ve vztazích velmi nestálý.

Ústa a rty

Malá ústa jsou spojována s ženskostí. Ano, ženy s malými ústy jsou prý mimořádně ženské, zatímco muži s malými ústy jsou plaché povahy a někdy jejich ženská stránka trochu převažuje nad mužskou. Lidé s velkými ústy jsou velmi, velmi upovídaní, ale také jsou to lidé ’velcí’ ve své velkorysosti.

U rtů pozorujte souměrnost. Tenký horní ret a plný dolní ret je obecně spojován s jedinci, kteří mají ve vztahu potíže se vzájemností, součinností mezi partnery. To je ve vztazích klíčový aspekt, kdy oba jedinci vyváženě dávají a přijímají podporu, lásku, úctu a péči. Horní ret napovídá o schopnosti člověka vydávat city a spodní o potřebě je přijímat. Naopak plný horní ret a tenký dolní ret ukazují na velmi obětavou povahu. Lidé s plnými kulatými rty jsou mimořádně milující a zároveň citliví a empatičtí. Osoba s úzkými rty bude samotář, co potřebuje svobodu. Neberte mu ji.

Nos

Stydíte se za velký nos? Už nemusíte. Čím větší je nos, tím průbojnější prý člověk dokáže být. Velká špička nosu vypovídá o aroganci a tvrdohlavosti, zatímco menší naznačuje opak. Takovou velkou a buclatou špičku fyziognomie spojuje s laskavostí. Nos hodně špičatý? Asi ho moc rádi strkáte tam, kam se nesluší. Jste zkrátka od přírody zvědavec. Pršáček je lehkomyslnost, ale i půvab. Lidé s orlím nosem bývají od přírody vůdci a velmi tvrdě si jdou za svým. Úzké nozdry naznačují, že budete asi hodně opatrní, hlavně v oblasti financí, široké nozdry jsou otevřené a podnikavé. Kulatá a masitá nosní křídla naznačují dobré mezilidské vztahy, tenká a nevýrazná přesný opak. Nos jako hák poukazuje na kreativitu a pravděpodobně nemáte potíže riskovat.

Uši

Ani na ty nesmíme při čtení obličeje zapomenout. Čím jsou špičky uší výše posazené oproti linii obočí, tím inteligentnějšího člověka před sebou máte. Uši vysoko mívají pozitivní lidé. Jedinec s ušima nízko vás sice asi neohromí intelektem, ale zato je praktický a dokáže být ostatním oporou. Malé uši poukazují na větší soustředění a pozornost k detailům, pro takovou osobu je snadnější dosáhnout svých specifických cílů. Velké uši jsou znakem velké životní energie, tato osoba se často zajímá o spirituální a nehmatatelné věci. Když máte odstáté uši, asi z toho nemáte radost, ale je vidět, že jste expresivní a společenské povahy. Špičaté uši jsou vnímané jako znak vychytralosti a velikost ušního lalůčku odpovídá moudrosti a bohatství dané osoby. Už vás někdy napadlo hledat si movitého partnera podle toho?

Zdroj: iGlanc.cz, India Times, Chinergy, Your Chinese Astrology, Fyziognomie

Související články