Když Ester zalistuje diářem, na první působí, že přetéká termíny a schůzkami. „To jste ho měla vidět před covidem. Myslím, že jsem měla silně nakročeno stát se workoholikem. Pamatuju si přesně, že jsem byla týden před prvním lockdownen s kamarádkou ubytovaná na samotě v přírodě, měla jsem narozeniny a přála si, abych konečně našla rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem, abych všechno dokázala skloubit, protože do tý doby jsem extrémně pracovala,“ vzpomíná herečka, která se tehdy snažila rozjet značku Ester & Josefína, měla spoustu nápadů, do toho točila a cestovala.

Zdroj: Youtube

„Bylo toho hrozně moc. Ve skrytu duše jsem ale cítila, že je to únik. Když jsem totiž měla řešit něco osobního, raději jsem si zaplnila čas prací. Za pár dní přišel lockdown a mně se hrozně ulevilo. Odpočinula jsem si, přestože jsme byli všichni vystrašení.“ Pak ale začala objevovat i bolesti v sobě, „Byla jsem sama, bez partnera, začala jsem si to srovnávat… Prostě jsem se v sobě musela trochu pohrabat.“ 

Začala také chodit na psychoterapii a řešit věci, které neměla zpracované. „Na začátku bylo hrozně těžký čistit starý rány. Musela jsem se naučit poslouchat sebe sama, to jsem neuměla. A pak přišlo natáčení seriálu Anatomie života, kde jsem potkala Martina, svého milého. Myslím, že hlavně díky té terapii jsem byla na vztah připravená, na nový začátek s čistým štítem.“

Kdo koho sleduje

Aktuálně věnuje Ester nejvíc času projektu Terapie sdílením. „Máme pořád plno. Přednášek už jsme doteď měli přes osmdesát, přišlo na ně víc než osm tisíc lidí a nás silně motivuje, že je to pořád baví a zajímá,“ říká zakladatelka projektu s tím, že nyní vznikla nová přednáška s podtitulem Reset. Je hodně zaměřená na sociální sítě a internet, které podle Ester významně prorůstají do vztahových témat – „koho sleduješ, proč jsi jí dal lajk, ty už mě nesleduješ“ atd. 

Ve své praxi párového terapeuta to pozoruje i Honza Vojtko, který s Ester přednášky moderuje. „Celé je to vlastně taková dvouhodinová stand up comedy, i když konkrétně ve verzi Reset otvíráme i vážnější témata, třeba závislost na sociálních sítích, ujasňujeme si, v čem jsou dobrý a v čem můžou ublížit. Cílem všech našich přednášek je vrátit lidem odvahu začít a mít partnerské vztahy.“

Armaniho tvář

Ester je už od roku 2018 ambasadorkou luxusní dekorativní kosmetiky Giorgio Armani. „Tu nabídku jsem dostala před lety s tím, že si slavný návrhář i přes svůj pokročilý věk všechny tváře vybírá osobně a že to může trvat až rok, než mě schválí, pokud tedy vůbec. Měla jsem asi štěstí nebo jsem se svezla na nějaké vlně, protože mi asi za měsíc zavolali, že mě odsouhlasil,“ vypráví o své snové spolupráci Ester a současně začne ze své kosmetické taštičky vyndávat oblíbené produkty. Hned je jasné, že značku Armani miluje, protože jakmile přejde k popisování, čím se ráda líčí, rozzáří se jí oči. „Třeba jejich make-upy, to je špičková kvalita! A taky se mi líbí, že můžu ty produkty používat multifunkčně a libovolně je kombinovat,“ pokračuje milovnice italské dekorativky. 

Veselá máma

Ester vnímá, že v rámci přednášek má spolu s Honzou šanci přinést lidem formou sdílení určitou úlevu, pocit, že v tom nejsou sami. Těší ji i to, že na přednášky chodí všechny věkové kategorie, třeba i šedesátníci.

„Senioři mají taky mobily a sociální sítě a umějí s nimi pracovat. Mozek se dá trénovat i ve vyšším věku. Jak pozoruju moji mámu, který je pětasedmdesát, tak si myslím, že vyhlídky na stárnutí mám dobrý. Máma je mladá duchem. Vnímám, že by si člověk měl hýčkat svoje vnitřní dítě. Mně třeba moje děti napomínají, že jsem někdy jak puberťák, ale já jim vysvětluju, že to, že jsem veselá, tancuju jak o život a umím se bavit, neznamená, že nejsem dospělá. Nicméně taková ta vyloženě seriózní máma ze mě asi nikdy nebude,“ uzavírá herečka.  

Projekt Terapie sdílením

od sms k terapii Z instagramového profilu Ester & Josefina se postupně vyvinul projekt Terapie sdílením, který Ester založila spolu s módní návrhářkou Josefinou Bakošovou. Najdete na něm SMS, které dvojici posílají jejich sledující a příznivci a v nichž se odrážejí jejich vztahy, úskalí online komunikace i nálady ve společnosti. Profil si rychle získal pozornost a dnes ho sleduje 340 tisíc uživatelů na Instagramu a okolo 25 tisíc na Facebooku. Esemesky se pak staly inspirací pro vznik knih, audioseriálu, webseriálu a přednášek o vztazích a vlivu sociálních sítí na náš život, které Ester vede společně s párovým terapeutem Honzou Vojtkem.

ZDROJ: časopis Glanc