Lektvary lásky, takzvané love potions, nejsou ve světě magie nic neobvyklého, proto zmínka o nich nemohla chybět ani v nejoblíbenější kouzelnické sáze o Harrym Potterovi. Říká se, že Voldemort je shodou okolností produktem lektvaru lásky, což mělo za následek jeho neschopnost cítit lásku a celkově víme, že měl ten pán dost pokroucenou povahu. Věděly jste, že několik starověkých společností spojovalo zrovna pátek s bohyní lásky? Na přivolání lásky nebo oživení stávajícího vztahu je ale vhodný den vždycky, na tom se snad shodneme všechny. Může to být zrovna tak Valentýn, svátek zamilovaných, ale i kterýkoliv jiný den v roce. Koneckonců ty nejlepší věci vyžadují čas a péči. Košťata schovejte, dámy, připravte si následující.

Olej pro přivítání lásky

Do uzavíratelné sklenice vložte trochu okvětních lístků růže, kořen čekanky a jasmín. Tyto tři rostliny mají samy o sobě kouzelné romantické vlastnosti, takže když je dáte dohromady, vytvoří mocné trio, které vás dostane blíž k tomu, koho milujete. Nespěchejte s přidáváním jednotlivých ingrediencí, ať je váš lektvar naplněný uklidňující energií. Na kousek papíru pak napište jeho jméno, srolujte a přihoďte ho do sklenice.

TIP: Můžete napsat i své jméno, pokud bojujete se sebepřijetím. Napište na papírek jak se jmenujete a připište i to, co si na sobě přejete mít ráda.

Nyní sklenici naplňte až po okraj růžovým olejem. Růže nejenže přitahují romantickou energii, ale také podporují štěstí, krásu a sebedůvěru. Zašroubujte nebo zaklapněte víčko a jde se čarovat. Vezměte si na pomoc růžovou svíčku a zapalte ji. Poté vyslovte svůj záměr. Můžete říct: „Vítám lásku,” nebo „Láska, kterou k sobě chovám, je silná.” Svíčku nechte hořet dokud přirozeně sama nezhasne. Čím déle to bude, tím víc energie bude lektvar mít. Můžete během toho zároveň meditovat o lásce nebo vykonávat jinou příjemnou činnost. Jakmile se sklenice s láskou ”naplní”, vezměte sklenici na nějaké odlehlé místo a zakopejte ji, abyste energii uvolnila a vyslala poděkování vesmíru.

Bylinný čaj pro manifestaci lásky

Do hrnce vhoďte hrst kopru, ibišku a pomerančové kůry. Tyto tři ingredience jsou doslova nabité láskou, a když je povaříte dohromady, vznikne magický čaj. Přesné množství je pouze na vás, přizpůsobte si jej své chuti, ale nezapomeňte u toho, že tento nápoj lásky vám má pomoci přitáhnout k sobě to, co potřebujete.

Zdroj: Youtube
  • O kopru se říká, že kultivuje radost, bohatství a energii.
  • Květy ibišku jsou považované za afrodiziakum a mohou přitahovat romantickou energii.
  • Pomerančová kůra nebo květy podporují zdraví srdce a jasnost mysli.

Do hrnce přidejte vodu a povařte společně na mírném ohni maximálně 5 minut. Během toho přemýšlejte o tom, proč tento nápoj připravujete. Co si od vypití čaje slibujete? A vyslovte to nahlas. Jasně a přímo. Až plotnu vypnete, nechte čaj alespoň 10 minut louhovat pod pokličkou. Jestli máte raději slabší čaje, nechte hrnec během louhování odkrytý. Na závěr čaj sceďte přímo do hrnečku k okamžitému vypití, anebo do lahve, v níž si jej schováte v lednici na později.

TIP: Elixír lásky můžete vypít nebo se v něm přímo vykoupat. Stačí přidat šálek či dva do koupele a soustředit mysl na svůj cíl. Nezapomínejte, že vy jste hlavní silou svého kouzla.

Kořeněný jablečný mošt pro lásku a chtíč

Jablka jsou v čarodějnictví symbolem lásky, chtíče a plodnosti, takže pokud bude základem vašeho lektvaru šťáva z tohoto magického ovoce, může vám pomoci přilákat vaše nejsvůdnější touhy.

Začněte tím, že do hrnce nalijete dva šálky jablečného džusu nebo šťávy. Přidejte 125 g třtinového cukru a 125 g bílého cukru. Nejenže tím lektvar osladíte, ale zároveň osladíte vaši lásku k sobě a k tomu, koho chcete do svého života přilákat. Zamíchejte a ujasněte si své záměry. Vyslovte je nahlas, přemýšlejte a míchejte. Vizualizujte si je. Můžete klidně říci: „Cítím se ve svém vztahu milovaná a opečovávaná.”

Do hrnce vhoďte 2 tyčinky skočice, 5 hřebíčků, 1 badyán a vanilkový lusk. Toto koření doslova rozehřeje váš milostný život.

  • Skořice prý povzbuzuje psychické síly a otevírá třetí oko, díky čemuž vidíte svět jasněji.
  • Hřebíček může zvýšit sebevědomí a dodat odvahu promluvit se svojí láskou.
  • Badyán přináší štěstí a blahobyt.
  • Vanilka má uklidňující příchuť, o níž se věří, že podporuje štěstí, harmonii a intimitu.

Svůj nápoj zahřívejte na sporáku, dokud se cukr úplně nerozpustí. Na lektvar bedlivě dohlížejte a ujistěte se, že se nevaří, jinak by to jeho magické vlastnosti narušilo. Zahřívejte jen natolik, aby se koření rozvonělo. Poté lektvar sceďte a popíjejte dokud je ještě teplý, abyste přivítala uklidňující energii. Můžete si ho schovat i do sklenice a ohřát jindy.

Ochucený med pro přivolání lásky

Bylinkářka Suhaly Bautista-Carolina doporučuje tři rostliny, které léčí srdce; růže, fialka a hloh. Pokud je to možné, obstarejte si poctivý domácí med. Vymytou sklenici naplňte z jedné třetiny sušenými poupaty růže, ze dvou zbývajících třetin medem. Vyslovte svůj záměr nahlas. „Vítám sebelásku.” „Jsem otevřená romantice, laskavosti, soucitu a tuto energii přitahuji i do tohoto léku.” Sklenici označte datem a nechte ji stát na chladném a tmavém místě. Každý den ji protřepejte. Po čtyřech až šesti týdnech začněte med užívat alespoň jednou denně, přímo po lžičkách, v čaji nebo na opečeném toastu k snídani. I když jste možná vůči kouzlům skeptičtí, nechte si tu sladkost líbit.

Klientům se zlomeným srdcem Bautista-Carolina doporučuje tinkturu z hlohu, protože posiluje srdce a krevní oběh. „Můžete se snažit zbavit lásky, která vám už neslouží; snažit se zachovat si lásku; zesílit lásku, kterou máte; zbavit se nechtěného milence," říká bylinkářka z New Yorku. Hlohová tinktura se dá koupit již hotová, ale můžete si ji doma též vyrobit tak, že čerstvě natrhané hložinky nakrájíte na kousky a napěchujete do sklenice. Zalijete alkoholem typu vodka nebo slivovice, uzavřete a necháte sklenici stát na teplém místě asi 14 dní. Ovšem ne na přímém slunci. Denně obsah protřepejte, po čtrnácti dnech můžete přecedit a tinkturu uchovávat v lednici.

Hledáním lásky se lidé zabývají od počátku věků a používají pro to všemožné způsoby. Je naprosto přirozené, že toužíme mít vedle sebe někoho, kdo nám bude po boku. Už jste slyšela o pojmu ”magické myšlení”? Jedná se o psychologický koncept, který věří, že myšlenky, slova nebo akce mohou ovlivnit vnější svět nezávisle na přirozených nebo logických zákonitostech. Je to stejné, jako když něco nechcete přivolat nebo zakřiknout, takže to raději zaklepete. Většina lidí nevěří, ale ”jistota je jistota”, stejně to udělají. Láska nemusí vždy dávat smysl, to je jedna z věcí, která je na ní zároveň i krásná.

Zdroj: iGlanc.cz, The New York Times, wikiHow

Související články