Nechceme vás samozřejmě navádět k nekalému jednání. Jakékoli podrazy, lži a zrady se stejně po čase skoro vždy projeví tím, že muž nakonec uteče. Aby vám ale nelámalo srdce, že zpočátku onen chlap udělá špatné rozhodnutí a spadne do chřtánu právě podlé potvory, odhalte, proč to mají zlobivé holky možná lehčí.

Je za vším mužská liknavost?

Muži jsou pánové tvorstva, ale nakonec se nechají zmanipulovat vypočítavou potvůrkou. Proč to tak je? Vycházejte z mužské podstaty. Kdo častěji rozhoduje o vašem vztahu? Kdo vybírá dovolenou nebo určuje, co se v domácnosti předělá? Kdo častěji chodí k lékaři? Když něco hledáte, kdo se nakonec zeptá kolemjdoucích na cestu? Je to většinou žena. Pánové nejsou zrovna řešitelé problémů, takže se nechají i snadněji ovládnout. Šikovná žena si je krásně navede na cestu, jakou potřebuje ona sama. A pokud sokyně není dostatečně dravá protivnice, prohraje.  

Pánové nemají rádi hysterii

Muži mají rádi klid, nejsou tím pohlavím, jímž tak cloumají emoce. Nemilují proto vyhrocené hádky. Takže pokud se chlap zmítá mezi dvěma vztahy a jedna z nich mu začne tzv. zatápět a vyhrožovat, paradoxně ho to k ní přiková, protože se obává, aby mu neudělala ze života peklo. Nebo se i cítí provinile a chce hlavně rychle KLID. A když se ta druhá, hodná holka neozve, jako by nebyla slyšet a vidět. Muž uvažuje jinak než žena a v hlavě se mu spíš rozsvítí kontrolka obavy, co špatného by mohlo nastat, než aby se zaměřil na to, co je pro něj lepší.

Muži jsou dobyvatelé

To je další faktor. Když s chlapem manipuluje lstivá žena, hraje s ním hrátky. A muži jsou hračičky. A dobyvatelé. Takže paradoxně, i když by s hodnou holkou měli klid, radši budou řešit ten divoký rébus v podobě mrchy. S tím souvisí i skutečnost, že spíš si chlapa připoutáte divokostí i v těch nejintimnějších chvílích. Chlap se řídí pudy a v posteli anděla také rozhodně nehledá.

Co si k vám chlap dovolí?

Když se ocitnete v paralelním vztahu, nebo víte, že muž měl před vámi potvoru, které snášel modré z nebe, a vám tolik pozornosti nedopřává, řešíte, proč si k hodné holce muž dovolí víc. Je to jednoduché. Dotyčná se nebrání. Nenastaví mantinely, že se jí něco nelíbí. Na obranu pánů zase musíme uvést, že spousta věcí jim nedochází. Proto se nebojte ozvat. Co se týká druhého případu, kdy máte pocit, že vám partner nevěnuje tolik péče jako té mrše před vámi, je to dané jeho zkušeností a obezřetností. Nechce se podruhé spálit. Není to nic proti vám. I když se projevujete jako anděl, on se na vás dívá jako na ženu. Jako tu předchozí, tu před ní, na všechny má stejný fokus.  

Jak se chovat jako potvora?

Využijte mužských slabostí, ale ne tak, abyste mu ubližovala a ubíjela jeho identitu. Tak byste si ho totiž postupně přestala vážit. Muž je ochránce, z podstaty ten silnější, proto pohled na něj jako na hromádku neštěstí není zrovna atraktivní. Co ale můžete zkusit?

Rozhodujte sama

Když si všimnete, že je liknavý k tomu, aby navrhl termín rande, prostě mu napište „sejdeme se na místě X v Y hodin“, a hotovo. Nedejte mu prostor k rozhodování, když pouze navrhnete místo a čas necháte na něm. On se přizpůsobí. Tím tak zvednete počet schůzek, na kterých se poznáte, a on pak bude k vám víc inklinovat. Muže musíte k některým krokům zkrátka víc dokopat.

Nerozmazlujte příliš

Nesnažte se na chlapa být zase až moc hodná. Nepodstrojujte mu pokaždé, když se vidíte, nechvalte ho za každou maličkost, i když to mužskému egu lichotí. Udělejte sebe a svoji pozornost trochu vzácnou, aby vás musel dobývat. Mrchu a její výkyvy nálad přece musí zdolávat docela často.  Spousta žen se však bojí, že neukážou všechny své dobré vlastnosti a muž tak hned nepozná, o jaký klenot jde. Bohužel vás musíme trochu zklamat. V tomto případě není dobré hned vyložit všechny karty na stůl. Když ukážete, že jste až moc hodná, muž zkrátka akorát pochopí, že když udělá něco nekalého, nebudete mu dělat problémy. Takže proč by to pak neudělal?

Dát mu nůž na krk?

A zásadní rovněž je, když přijdete na to, že jste ve hře dvě, jestli máte použít dominantní otázku „buď já, nebo ona“. Tady pozor. Záleží na tom, jak moc se znáte. A také, jestli bude mít nějaký důvod se vrátit. Když jste na začátku vztahu, on se může sebrat a už o něm neuslyšíte. Pokud nastane situace, kdy spolu třeba i sdílíte domácnost a jeho si jen vyhlédla vypočítavá potvůrka, váš tlak na rozhodnutí nejspíš zapůsobí pozitivně pro vás.

A co když potkáme „potvoráka“?

To je samozřejmě na samostatné téma, ale nechceme, aby tento text působil tak, že precedens vypočítavého a zlého chování najdeme jen u dámského pohlaví. Samozřejmě existují i pánové prevíti a platí to i naopak, že ženy nepochopitelně také leckdy přitáhnou grázlíci, jak se říká. Ale o tom zase příště…  

Zdroj: iGlanc.cz, All Womens Talk, Elite Daily

Související články