Děti, děti, všude samé děti

„Všichni ve tvém věku už mají děti.” No a co, že mají. Tak ať si je užívají a vás nechají na pokoji. Tohle nejčastěji uslyšíte od babiček a rodičů. Ale udělat si s někým dítě přece není jako koupit si zmrzlinu. Děti jsou radost, ale i starost. Určitě máte své důvody, proč se z vás zatím nestala matka a ani vašim příbuzným do toho nic není.

„Máš nejvyšší čas na děti, mladší už nebudeš.” Napadlo dotyčného, že třeba děti ani nechcete? Ne každá žena sní o ”povolání matky”. Anebo děti možná někdy chcete, jen jste k tomu zatím nedozrála. Důležité je také mít někoho, s kým rodinu založíte.

„A ty nechceš děti?” Tahle otázka dokáže hodně ranit, pokud se potká s nesprávnou osobou. Používáme ji tak běžně, že si ani neuvědomujeme, o jak citlivé téma se jedná. Ne všechny ženy totiž dokážou hned na první pokus otěhotnět a ne všechny můžou. Myslete na to, než začnete ženě vyprávět o tom, jak jsou děti jediný smysl života.

„Tomuhle nemůžeš rozumět, protože nejsi matka.” Typická věta, kterou s oblibou pronášejí kamarádky, které už děti narozdíl od vás mají. Jak se sluší na lidi vašeho věku. Jistěže se nedokážete přesně vcítit do problémů s kojením nebo nočním vstáváním, ale nikdo vám to nemusí otloukat o hlavu, jak kdybyste byla něco méně a nikdy se špatně nevyspala.

„Nepřemýšlela jsi o zmrazení vajíček?” Možná i přemýšlela, ale nikomu do toho vážně nic není.

Pořád single?

„Ty ještě nemáš manžela? A máš aspoň přítele?” Haló, žijeme ve 21. století. Když se vaše matka vdávala hned po maturitě, neznamená, že vám už ujel vlak. Máte ještě spoustu času na hledání toho pravého. A zajímá někoho, jestli o vdávání vůbec stojíte?

„Neboj, i pro tebe se někdo najde.” Věta, kterou se ženu snažíme uchlácholit, jako že všechno dobře dopadne, ale vlastně to tím ještě zhoršíme. Copak jste tak marná, aby vás druzí ubezpečovali, že i takový exot jednou potká lásku?

„Možná bys měla snížit svoje nároky.” Říkají to nejčastěji matky. Nemáte problém si obstarat rande, ale na tom chlapovi vám vždycky něco vadí. Potom to určitě znamená, že jste zkrátka jen moc náročná. A i kdyby, přece nepadnete k nohám každému.

„Snaž se nebýt moc zoufalá, muži to vycítí.” To jednoho vážně potěší. Máte to snad vyryté na čele?

„Poslyš, že ty jsi jedna z těch kariéristek, co nepotřebuje chlapa?” A je to tady zase. Věnujete se svojí práci, protože vás baví a naplňuje, a na randění nemáte nejmenší pomyšlení. Ať už z důvodu mnoha zklamání, nebo vám to tak jednoduše vyhovuje. Když se vám porouchá doma spotřebič, zavoláte opraváře. Nebo šikovného kamaráda. Poradíte si se vším a jste na to hrdá.

Věčně mladá

„Tohle už se k ženě tvého věku nehodí.” Kdo vlastně určuje pravidla toho, co se pro vás v devětadvaceti hodí a ve třiceti už ne? Znamená to, že už nemáte nárok vypadat až příliš sexy? Nebo že už se nikdy nemůžete bláznivě obléknout? Se třicítkou přece veškerá zábava nekončí.

„Možná by sis měla zajít na botox. Aspoň preventivně.” Aneb jak jinak člověku říct, že jeho pleť už není to, co bývala.

„Cítíš se po třicítce jinak?” Ne, protože je to jen další číslovka.

„Panejo, ty už jsi tak stará? Myslel jsem, že si mladší.” Tohle je vlastně hodně špatně podaná lichotka. Dotyčný vám sice řekl, že vypadáte lépe než na svůj věk, ale zároveň vám omlátil o hlavu, že mu třicítka přijde jak devadesát.

„Tobě je třicet? To už ti pomalu táhne na čtyřicet.” Ano, přesně tohle chce žena v nejlepších letech slyšet. A až jí bude čtyřicet, tak to už je vlastně pomalu v důchodu, že? Takže se všichni uklidníme a zamyslíme se nad tou blbostí, kterou právě někdo vypustil z pusy.

Všechno najednou

„Nemáš chlapa, nemáš děti, nemáš kariéru. Ty nemáš vlastně vůbec nic.” Člověk, který tohle dokáže vypustit z úst, vás buďto hodně nenávidí, nebo mu chybí jakákoliv špetka empatie a sebereflexe. Přesto takoví lidé jsou a není tak těžké na ně narazit. Na tohle je dobré jen jedno: dotyčnému zamávat a už s ním nikdy neztrácet čas.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články