Body count není jen počet obětí, které vašima rukama padly ve válce. Je to číslo vašeho aktuálního množství sexuálních partnerů. Mazlení, laskání nebo líbání se sem nepočítá, jde čistě o počet lidí, s nimiž jste měli pohlavní styk. Dříve by byla veřejná debata na takové téma něco neslýchaného, teď si lidé naprosto otevřeně sdělují, s kolika partnery se vyspali.
Jaké je tvoje číslo?
Zvyky a normy týkající se sexuálního chování prošly v průběhu let výraznými změnami. Například dnes už výjimečně najdete jedince, který by čekal s prvním milováním až do svatby. Udělali jsme velký pokrok co se intimní otevřenosti týče. Dnešní společnost klade větší důraz na svobodu a právo jedince na sexuální prožitky, přesto se nevyplácí tohle číslo vytrubovat do světa.
Lidé se sice mohou zapojovat do intimních vztahů s libovolným počtem partnerů, zatímco tento počet je ne vždy indikátorem jejich charakteru, ale zejména ve chvíli, kdy máte nový a čerstvý vztah, na tuto otázku dřív nebo později dojde: „S kolika lidmi jsi spal/spala?” Opravdu musí partneři tohle o sobě vědět?
Minulost je minulost
Je to takové: Řekni mi, s kolika lidmi jsi spal a já ti povím, jaký jsi člověk. Zatímco pro někoho je body count jen další informace, pro některé to je číslo, které o druhém člověku něco vypovídá. A většinou to není nic pozitivního. Hlavně pokud jste žena. Je to možná jenom můj osobní dojem, ale když máte jako žena hodně milenců, je to obecně přijímáno s větší nechutí, než kdybyste byla muž. Chlap je kanec, borec, alfa. Žena je lehká, nemravná, špinavá; přesně z toho důvodu si ženy často ubírají a muži přidávají. Jenže kdy je ”hodně” už opravdu ”hodně”? To je totiž nesmírně individuální věc.
Někdo se vyděsí už u čísla 10 a pak potkáte jiného člověka, který si oddychne u čísla 50 s tím, že to mohlo být horší. Přitom už nikdo většinou nebere v potaz to, jaké okolnosti jsou s tím spojené. Promiňte mi ten výraz, ale přece nemusíte být hned promiskuitní běhna, když jste měla například 28 sexuálních partnerů a je vám 30 let. Podle průzkumu společnosti Behavio mají muži v průměru za život 11 sexuálních partnerek (partnerů) a ženy 9, ale i tato čísla mohou být zkreslená, takže je v žádném případě neberte jako normu pro to, co je správně, a co už ne.
Možná jen objevujete sami sebe
Body count nemá jednoznačný význam. Někteří lidé si mohou dopřávat pohlavní styk za účelem poznávání vlastního těla a preferencí, přesto třeba v této studii vyšlo, že jak muži, tak ženy vyjadřují stejnou neochotu navázat vztah s někým, o kom usoudili, že má rozsáhlou sexuální minulost. „Je přirozené být zvědavý ohledně sexuální minulosti svého partnera, ale je důležité přistupovat k rozhovoru s respektem a otevřenou myslí. Pokud však budete neustále přemýšlet o partnerově sexuální minulosti, může to vést k nezdravému srovnávání, žárlivosti a tlaku na oba,” upozorňuje certifikovaná sexuální terapeutka Aliyah Moore.
Bezpečnost nadevše
Máme tendence soudit-odsuzovat, porovnávat. Je moje číslo nízké až moc? Co si o mně pomyslí? Co znamená, že moje číslo je nižší než jeho? Proč je jeho tak vysoké? Nesvádí mě jen proto, abych byla další zářez? Proč je tak nízké, není s ním něco špatně? Pokud by body count měl k něčemu být, pak jako výstraha před sexuálně přenosnými nemocemi. Když hodně střídáte, je o to důležitější, zda také používáte ochranu. Což samozřejmě neznamená, že se nemůže nakazit i člověk, který měl v posteli jen jedinou osobu, ovšem pravděpodobnost je tady logicky nižší.
Pojem body count mnohem složitější, než se na první pohled zdá. Každý ho totiž bude vnímat úplně jinak, většinou je to: podle sebe, soudím tebe. Moc o tom ale nepřemýšlejte, je to totiž pořád jenom nálepka, která o člověku neříká vše.
Zdroj: iGlanc.cz, Behavio, Deník, Very Well Mind