Život Vilmy Cibulkové by vydal na román, možná na dva. Holka z vesnice přišla do velké Prahy, která ji naprosto uchvátila a rovnou i pohltila. Úspěchy na prknech, co znamenají svět, byly "vykoupené" propařenými nocemi a litry alkoholu. Došlo to až tak daleko, že vypila denně skoro litr vína sama.

Alkohol schovávala i před partnerem. Měla různé schovky, kam si dávala láhev, aby mohla uniknout z reality a před pocitem, že stále nemá své vytoužené rodinné zázemí.

Aspoň dvě deci

"Partner neměl šanci něco poznat. Dostávala jsem se do stresu kvůli tomu, abych se stihla napít, než přijde ze záchodu. Vyklopila jsem do sebe aspoň dvě deci, abych mohla dál fungovat," rozpovídala se herečka v podcastu.

Došlo to tak daleko, že ji začali upozorňovat přátelé a kolegové, že není něco v pořádku. Až si jednoho dne sama uvědomila, že to takhle dál nejde a vyhledala léčebnu. K tomu byl ale dlouhý proces, kdy ji i psychologové od léčby odrazovali, že ještě nemá problém. Bylo to za dob komunismu, kdy bylo normální pít.

"Já jsem si ale sama řekla, že to problém je. Největší propad byl, když jsem se dostala z konzumního pití do toho tajného," vyprávěla dál. Nakonec se šla sama dobrovolně na dva měsíce léčit.

Bohužel to nebyla jediná závislost, se kterou se ve svém životě setkala. Vilma sice byla "čistá", od 28 let se nenapila, ale její dospívající dcera propadla drogám, což pro ni byl naprostý šok.

"Přicházelo to plíživě. Nejdřív jsem nic nepoznala, ale když se začala ztrácet před očima, nastaly čtyři roky velkého boje," dodala Vilma s tím, že dokonce její dcera Šimona skončila na rok na ulici jako bezdomovec.

Jak zvládla závislost dcery? Proč to ovlivnilo její manželství s Mirkem Etzlerem? Nechtěla se při těch vypjatých chvílích napít? Poslechněte si celý podcast (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články