Módní vliv z Los Angeles

Maxim, který žije napůl v L.A., během svého pobytu v Praze, nevychází z údivu, proč je kvůli sukním ve svém šatníku středem pozornosti.

„Jak člověk vypadá, odráží jeho životní příběh. Mám to tak, že vše musí být autentické. Móda mě vždycky zajímala a chtěl jsem se vždy dobře oblíkat. Umění není zas taková masovka, trochu posh prostředí. Jak se pak prezentuješ, je součáastí celého příběhu.“

„Co mají všichni s těmi sukněmi? Mám pocit, že jen v Česku se řeší právě tohle! V Los Angeles, i v jiných zemích nemám zkušenost s tak velkou pozorností kvůli sukni. Vždycky, když se o mně něco píše, z devadesáti procent je to právě kvůli tomu, že jsem si dovolil nosit sukni! A zbytek mé práce zapadne (smích).“ 

Krásné mužské nohy

Podle nás má Max pěkné nohy a měl by nosit sukně kratší. „Nosím je spíš po kolena. Kdybych měl kratší, asi bych si je musel nechat ušít na míru, běžně se totiž moc sehnat nedají (smích).

Na otázku, co vlastně tento fešák nosí pod sukní, odpovídá celkem tajemně. 

„Jak kdy. Sukně jsou krásně volné, kdo ví, co je pod nimi (smích). Hlavně se cítím pohodlně, o to mi jde především. A myslím, že to celkově dobře vypadá. Nevím, kde se vlastně v historii zlomilo, že se sukně přiřadila jen a jen do ženského šatníku. Vždyť v antice se nosily tógy, což byly vlastně též sukně. Byl to dokonce vznešený oděv vyšších vrstev. A sukně taky patří ke skotskému tradičnímu oděvu - dodnes ji Skoti hrdě nosí. Tak co řešíte (smích)? Je to pěkný módní doplněk, který sluší opravdu každému."

Maxim Havlíček má v Praze čtyřletou dcerku a přiznává, že ho i nakupování s  ní baví. A samozřejmně nejen to. „Agnes si užívám hodně. Je ve věku, kdy je strašně roztomilá a mám tendenci ji rozmazlovat. Je těžké jí říct ne, ale musím."

Malou princeznu si často bere i do svého ateliéru. „Když ještě nechodila do školky, tak jsem ji tam měl skoro pořád. A nechám ji malovat, myslím, že ji to moc baví, třeba se mnou udělá jednou společnou výstavu,“ uvažuje Maxim, na jehož výstavu RESURRECTION, která proběhne už 1. srpna v Galerii 1, se na ni moc těšíme!

Zdroj:  iGlanc.cz

Související články